Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw niższe niż rok temu. Oto, co prognozują analitycy

0
Podziel się:

Zobacz, na co uwagę zwracają analitycy oraz sprawdź, jakie są ich prognozy na przyszłość.

Ceny paliw niższe niż rok temu. Oto, co prognozują analitycy
(Reporter)

Średnie ceny paliw na polskich stacjach benzynowych są obecnie niższe niż przed rokiem - podkreślają eksperci rynku paliw z BM Reflex i portalu e-petrol.pl. Ich zdaniem dynamika spadku cen może jednak stracić na sile z powodu podwyżek cen hurtowych.

Analitycy BM Reflex podkreślają, że pierwszy tydzień Nowego Roku przyniósł spadki detalicznych cen benzyny i diesla średnio o 2 grosze na litrze. - _ Benzyna Pb95 kosztuje obecnie średnio w kraju 5,43 zł za litr, olej napędowy natomiast 5,52 zł za litr. Na niezmienionym poziomie 2,73 zł pozostały ceny LPG _ - czytamy w komunikacie BM Reflex.

Dodano, że w porównaniu z ubiegłym rokiem zarówno benzyna, jak i olej napędowy pozostają tańsze. _ - Obecnie za litr Pb95 płacimy średnio 6 gr na litrze mniej niż przed rokiem. Ceny oleju napędowego pozostają o 10 gr za litr niższe _ - wskazano.

Zobacz, jak w ciągu ostatniego roku zmieniały się ceny paliw Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zdaniem ekspertów z BM Reflex _ o ile jest szansa, aby w styczniu poziom cen na stacjach był niższy w porównaniu z rokiem 2012, to ze względu na podwyżki cen hurtowych w pierwszych dniach 2013 roku benzyna i diesel mogą przestać tanieć _. Eksperci z portalu e-petrol.pl uspokajają jednak, że pierwsza połowa bieżącego roku pozostanie tańsza niż minione miesiące.

Dodali, że od początku października benzyna potaniała o ponad 40 groszy - czyli ok. 7 procent. - _ Taka zmiana będzie mieć swój dalszy ciąg, choć zapewne nie tak spektakularny, jak w ostatnich dwóch miesiącach _ - zastrzegli eksperci e-petrol.pl.

Ich zdaniem w nadchodzącym tygodniu cena litra Pb95 będzie wynosić 5,38-5,50 zł. _ W przypadku oleju napędowego prognoza cenowa na przyszły tydzień to 5,45-5,55 zł za litr. - Zmiany na rynku autogazu nie są specjalnie dynamiczne, toteż poziom cenowy między 2,68 a 2,80 zł za litr jest zupełnie prawdopodobny _ - szacują eksperci e-petrol.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy program rządu. Eksperci: 40 mld złotych pójdzie w błoto? Rząd Donalda Tuska będzie mógł pożyczać miliardy bez konsekwencji dla budżetu.
Hossa zawita na dłużej na GPW. WIG20 dojdzie do... Z analizy Money.pl dowiedz się, na jakie wzrosty mogą liczyć inwestorzy w Warszawie w nowym roku.
Nawet 300 tysięcy Polaków wkrótce straci pracę Z analizy Money.pl wynika, w których branżach najwięcej osób straci zatrudnienie, a w których będzie można liczyć na posadę. Sprawdź, co nas czeka w 2013 roku.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)