Notowania

ceny paliw
12.04.2013 15:54

Ceny paliw spadają. Kolejne tygodnie przyniosą dalsze obniżki

Obniżki na stacjach to wynik głównie taniejącej ropy na rynkach światowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Spadają ceny paliw. Rafał Zywert z BM Reflex powiedział, że w tej chwili średnio litr benzyny kosztuje na stacjach benzynowych 5 zł 62 grosze, a litr oleju napędowego 5 zł i 58 groszy. *

- _ Skala obniżek nie jest wielka, w zależności od stacji od kilku, do kilkunastu groszy. Natomiast podkreślenia wymaga fakt, że od początku kwietnia systematycznie spadają ceny hurtowe, zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. Benzyna w hurcie w ostatnich dwóch tygodniach potaniała o prawie trzydzieści groszy, a to może oznaczać, że kolejne tygodnie przyniosą również dalsze obniżki cen na stacjach _ - mówi Zywert.

Obniżki na stacjach to wynik głównie taniejącej ropy na rynkach światowych. - _ Ceny ropy brent w Londynie spadły już poniżej 103 dolarów i ropa jest najtańsza od siedmiu miesięcy. Dodatkowo obecnej sytuacji na rynku sprzyja również obserwowane korekcyjne umocnienie złotówki względem dolara _ - dodaje.

Wyhamowuje natomiast tempo spadku cen autogazu, którego litr kosztuje 2,54 zł. Drugi tydzień z rzędu notujemy spadek średnio o 1 grosz za litr.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie tańsza benzyna. Zobacz od kiedy i o ile PKN Orlen obniża od środy hurtowe ceny benzyny o 26 zł, a oleju napędowego o Zarówno w przypadku benzyny, jak i oleju napędowego może to być spadek o 3 gr na litrze.
Złe wieści dla zmotoryzowanych. Ceny będą... Średnio za litr oleju na koniec przyszłego tygodnia możemy zapłacić około 2-3 grosze więcej, a ceny benzyn mogą wzrosnąć średnio do 4-5 groszy - szacują analitycy.
Tankuj póki czas. W hurcie paliw już drogo Najtaniej benzynę można tankować w województwie pomorskim, najdrożej w lubuskim.
Tagi: ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz