Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny paliw w dół. PKN Orlen i Lotos robią obniżki

0
Podziel się

Wielkie koncerny obniżają ceny. Sprawdź, jak może się to przełożyć na wydatki na stacjach benzynowych.

Ceny paliw w dół. PKN Orlen i Lotos robią obniżki
(Reporter)
bEiuLZIl

PKN Orlen obniża dziś hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 53 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 34 zł i oleju napędowego o 49 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być spadek o 3-5 gr na litrze, w zależności od gatunku, a w przypadku oleju napędowego o 5 gr na litrze. Od soboty hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 704 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 828 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 579 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 759 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 63. obniżka cen benzyny i 58. obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 114, a olej napędowy 105 razy. Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 49 zł i wynosi 4 tys. 529 zł za tysiąc litrów.

bEiuLZIn

Grupa Lotos obniża od dziś cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 36 zł na tysiąc litrów, benzyny 98 o 17 zł, oleju napędowego o 50 zł, oleju napędowego do celów opałowych o 56 zł - poinformowało biuro prasowe spółki. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Czytaj więcej w Money.pl
PKN Orlen podjął decyzję w sprawie cen paliw PKN Orlen podnosi od dziś hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 19 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 22 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 34 zł na tysiąc litrów.
Myślisz, że paliwa są drogie? To początek Na stacjach benzynowych ceny byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie...
To kierowcy powinni wiedzieć. Czeka ich... Olimpijski spokój na stacjach paliw jest stanem przejściowym - ostrzegają eksperci.
bEiuLZIO
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)