Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ceny paliw w hurcie. Koncerny obniżają ceny benzyny, oleju napędowy w górę

Ceny paliw w hurcie. Koncerny obniżają ceny benzyny, oleju napędowy w górę

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

PKN Orlen obniża hurtowe ceny benzyny o 39 zł i podnosi hurtowe ceny oleju napędowego o 1 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Grupa Lotos także obniżyła ceny w hurcie paliw - podało biuro prasowe spółki. O 34 zł na tysiąc litrów zmalały ceny benzyn bezołowiowych 95 i 95AL, a o 35 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98 z Lotosu.

Cena oleju napędowego Eurodiesel spadła z kolei o 18 zł na tysiąc litrów, a oleju napędowego do celów opałowych Lotos Red - o 16 zł na tysiąc litrów. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku benzyny może to być spadek o 4 gr na litrze.

Od dziś hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 348 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 408 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 350 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 530 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 15. obniżka cen benzyny i 32. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała tam 31 razy, natomiast olej napędowy taniał 12 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 1 zł i wynosi 4 tys. 300 zł za tysiąc litrów.

Czytaj więcej w Money.pl
Złe wiadomości dla kierowców w sprawie paliw
W tym tygodniu zarówno diesel, jak i benzyna podrożały średnio o około 10 groszy na litrze.
Benzyna w końcu tańsza? Według analityków...
W przyszłym tygodniu jest szansa na wyhamowanie ostatnich wzrostów cen paliw na stacjach benzynowych - oceniają analitycy.
Paliwo dwukrotnie tańsze. Tankują do pełna
Zgodnie z przepisami celnymi, z Rosji można wwieźć do Polski pełen bak paliwa nie płacąc podatku VAT i akcyzy. Jeśli kierowca przywiezie go więcej, musi zapłacić należne podatki.

 

pkn orlen, lotos, benzyna, diesel, hurtowe
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
2013-03-05 13:40
polska to dziwny kraj :D wszedzie ceny ida w dol za paliwo a w polsce zawsze do gory... jakas anomalia chyba. szkoda tylko ze polowa ceny paliwa to oplata dla panstwa...a szkoda ze panstwo nie wydaje tych pieniedzy madrze
2013-03-05 11:28 Tysiącznik na forum
A ile razy taka wiadomość już się ukazywała.?Przy tankowaniu zawsze sie okazało że było o 2 gr drożej.