Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw w Polsce. Jakie prognozy przed świętami?

0
Podziel się:

Sprawdź, czego spodziewają się eksperci na stacjach benzynowych.

Ceny paliw w Polsce. Jakie prognozy przed świętami?
(Reporter)

W najbliższych dniach ceny paliw na stacjach benzynowych powinny być stabilne - prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex dalsze obniżki detalicznych cen benzyny są przed świętami mało prawdopodobne. Ceny oleju napędowego i autogazu nie będą rosły.

_ - Kierunek zmian na rynku hurtowym, szczególnie w przypadku benzyn pokazuje, że druga połowa kwietnia może przynieść koniec obniżek na stacjach. Szczególnie, że marże uzyskiwane na sprzedaży paliw znajdują się na niskim poziomie _ - poinformował dzisiaj e-petrol.pl. Jednak - jak dodał - w najbliższych dniach nie należy spodziewać się wzrostu cen na rynku detalicznym.

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,26-5,33 zł za litr, a olej napędowy 5,26-5,34 za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,55-2,62.

Specjaliści z BM Reflex oceniają, że w okresie przedświątecznym dalsze obniżki detalicznych cen benzyny są bardzo mało prawdopodobne.

_ - Coraz częściej będziemy zadawać sobie pytanie o poziom cen w kolejnych tygodniach ze względu na okres wzmożonych wyjazdów na święta i majowy wypoczynek. Sytuacja nie wygląda szczególnie dramatycznie, ale dalsze obniżki cen benzyny są bardzo mało prawdopodobne _ - podkreślili.

Dodali, że obecny poziom marży detalicznej jest najniższy w tym roku. _ - To przy dalszym wzroście hurtowych cen benzyny może skłonić właścicieli stacji do podwyżek cen benzyny jeszcze przed świętami _ - czytamy w raporcie.

Sprawdź, jak zmieniały się ceny paliw od początku roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Według ekspertów z BM Reflex lepiej wygląda sytuacja w przypadku osób kupujących olej napędowy i autogaz. - _ O ile ceny diesla mogą pozostać stabilne, to dla autogazu możliwe są dalsze obniżki _ - podkreślono.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)