Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny paliw w Polsce. Nowe prognozy analityków

0
Podziel się

Od początku roku nie było większych zmian cen. Sprawdź, czy taka sytuacja się utrzyma.

Ceny paliw w Polsce. Nowe prognozy analityków
(Dob's Farm - Fotolia.com)
bDBppJDV

Litr benzyny bezołowiowej 95 będzie kosztować w przyszłym tygodniu na stacjach około 5,22-5,31 złotego, oleju napędowego około 5,28-5,39 złotego, a autogazu 2,61-2,68 złotego - wynika z prognoz e-petrol.pl. Oznacza to, że ceny na stacjach ustabilizują się.

Jak przypomnieli w komunikacie eksperci BM Reflex, od początku roku na krajowym rynku paliw nie było większych zmian cen i podobnie sytuacja wyglądała w mijającym tygodniu.

- _ Średni detaliczny poziom cen Pb95 zmniejszył się zaledwie 1 grosz za litr do 5,29 zł. Podobnie 1 gr/l mniej, czyli średnio 5,34 zł/l płaciliśmy za litr oleju napędowego. Na stabilnym średnim poziomie 2,67 zł/l pozostały ceny autogazu _ - czytamy w komunikacie.

bDBppJDX

Aktualne średnie ceny benzyny 95 na stacjach są najniższe od połowy października 2011 roku. Z wyliczeń BM Reflex wynika, że w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku za benzynę płacimy około 11 gr/l mniej. Ceny diesla na rynku detalicznym z kolei są najniższe od połowy maja ubiegłego roku i litr tego paliwa jest średnio 14 groszy tańszy niż przed rokiem.

Sprawdź, jak zmieniały się ceny paliw w ciągu ostatnich 12 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

E-petrol.pl zauważył, że w mijającym tygodniu w cennikach krajowych producentów paliw dominowały podwyżki, które były spowodowane rosnącymi notowaniami ropy i kursem złotówki do dolara.

_ - W efekcie metr sześcienny benzyny bezołowiowej 95 podrożał od ubiegłego piątku o ponad 40 złotych i na rynku hurtowym kosztuje dzisiaj średnio 4102,30 zł. Podobną skalę wzrostu odnotowaliśmy w przypadku oleju napędowego. Średnia cena tego paliwa wynosi aktualnie 4174,00 zł/metr sześc. i jest o pięćdziesiąt złotych wyższa niż przed tygodniem _ - czytamy w komunikacie e-petrol.

bDBppJEd

Czytaj więcej w Money.pl

bDBppJEy
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)