Notowania

ceny paliw
30.11.2013 18:54

Ceny paliw w Polsce. Sprawdź, co prognozują analitycy

Sprawdź, jakie są najnowsze prognozy analityków zajmujących się rynkiem paliw w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

W pierwszym tygodniu grudnia za litr benzyny 95 kierowcy zapłacą na stacjach 5,30-5,37 złotego, a za litr oleju napędowego 5,37-5,46 złotego - prognozują analitycy e-petrol.pl. Oznacza to, że ceny paliw będą zbliżone do obecnych.

Jak wyliczyli eksperci BM Reflex, mijający tydzień przyniósł stabilizację cen paliw na stacjach. Średnie ceny benzyny i diesla w kraju się nie zmieniły. Za litr Pb95 kierowcy płacą średnio 5,33 zł, a za olej napędowy średnio 5,40 zł, natomiast autogaz kosztuje 2,66 złotego.

- _ Listopadowy poziom cen benzyn, diesla i autogazu w ujęciu nominalnym był najniższy od 2010 roku. Już teraz możemy z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że analogiczną sytuację zaobserwujemy w grudniu _ - czytamy w komunikacie BM Reflex.

Sprawdź, jak zmieniały się ceny paliw w ciągu ostatnich 12 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Natomiast e-petrol.pl wskazał, że stabilizacja cen paliw na stacjach, to wynik cen w hurcie. Ceny najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 w porównaniu z ubiegłym piątkiem niemal się nie zmieniły.

W polskich rafineriach 1000 litrów benzyny 95 można kupić po 4146,70 zł netto. Podrożał tylko olej napędowy i kosztuje przeciętnie w hurcie 4270,10 zł netto za 1000 litrów, czyli o 57 zł więcej niż przed tygodniem.

Eksperci e-petrol.pl prognozują, że w najbliższych dniach krajowi producenci paliw wprowadzą jedynie nieznaczne korekty cenników. Możliwe są nawet obniżki, ale ich skala nie powinna przekroczyć 10 zł za 1000 l.

- _ Względna stabilizacja cen paliw rafineriach oznacza, że na stacjach benzynowych obecny poziom średnich cen, szczególnie benzyny, może się utrzymać _ - czytamy w komunikacie e-petrol.pl.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ceny paliw, paliwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz