Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy w USA w dół. Koniec podwyżek?

0
Podziel się:

Zdaniem maklerów, spadek notowań związany jest z malejącym popytem w gospodarce.

Ceny ropy w USA w dół. Koniec podwyżek?
(PAP/EPA)
bETWkMjV

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji spadają z powodu spodziewanego zmniejszenia się popytu w USA - podają maklerzy.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na maj, tanieje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 18 centów do 105,42 dolarów.

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na maj tanieje zaś o 9 centów do 115,63 dolarów.

bETWkMjX

[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t135765.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/cena;obalenia;kaddafiego;to;5;4;zl;za;litr;benzyny,54,0,798006.html) Cena obalenia Kaddafiego to 5,4 zł za litr benzyny
Nastroje pogorszyły się po słabszych od oczekiwań danych z amerykańskiej gospodarki w czwartek.

Zamówienia na dobra trwałe w USA w lutym 2011 roku niespodziewanie spadły mdm o 0,9 proc., po wzroście o 3,6 proc. miesiąc wcześniej, po korekcie - poinformował w czwartek Departament Handlu USA. Analitycy oczekiwali tymczasem, że zamówienia w lutym wzrosną o 1,2 proc.

_ - Teraz rynki bardziej koncentrują swoją uwagę na danych makroekonomicznych, niż na tym, co dzieje się w Zatoce Perskiej _ - mówi Jonathan Barratt, dyrektor zarządzający Commodity Broking Services Pty w Sydney. _ Rynek dyskontuje obawy o Libię i Bliski Wschód _ - dodaje.

W tym tygodniu ceny ropy w USA wzrosły o 4,3 proc., a rdr wzrosły o 31 proc.

bETWkMkd
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t89048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/ceny;ropy;mocno;w;gore;przez;libie,25,0,797721.html) Ceny ropy mocno w górę. Przez Libię Sytuację może pogorszyć wstrzymanie wydobycia ropy w Libii, a ze względu na wojnę jest to możliwe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/t79379.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;bahrajnie;ciagna;ceny;ropy;w;gore,229,0,794597.html) Zamieszki w Bahrajnie ciągną ceny ropy w górę Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, drożeje na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 1,11 USD do 98,29 dolarów.
bETWkMky
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)