Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny żywności pójdą w górę przed świętami o...

0
Podziel się:

Według ministra rolnictwa w okresie świątecznym ceny żywności będą wyższe o kilka procent, ale mniej niż 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

Ceny żywności pójdą w górę przed świętami o...
(Reporter)

Według ministra rolnictwa w okresie świątecznym ceny żywności będą wyższe o kilka procent, ale mniej niż 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Stanisław Kalemba dodał, że tańsze niż przed rokiem będą owoce i produkty mleczarskie, a zdrożeje pieczywo.

_ - Ceny żywności na święta na pewno będą wyższe niż w zeszłym roku. Myślę, że będzie to wzrost rzędu kilku procent, na pewno utrzymamy się poniżej 10 proc. Wyższe ceny to w głównej mierze efekt wyższych cen surowców, w tym żywności, na rynku światowym _ - powiedział Kalemba.

Dodał, że _ tańsze niż przed rokiem mogą być owoce, w tym przede wszystkim jabłka, na które mieliśmy w tym roku urodzaj _. _ - Mniej zapłacimy także za produkty mleczarskie. Największy wzrost dotyczy natomiast pieczywa, ze względu na wysokie ceny zboża na świecie i w Polsce _ - powiedział.

Czytaj więcej w Money.pl
Wiemy, jak bardzo podrożeje żywność Jednym z czynników, przez które będziemy zostawiać w sklepach spożywczych coraz więcej pieniędzy, będzie Euro 2012.
Co z gospodarką, cenami i płacami? Jest najnowsza prognoza NBP Raport banku rozmija się z zapowiedziami rządu. Będzie znacznie gorzej.
Oto najnowsza prognoza dotycząca cen żywności _ Ceny w wielu grupach towarów są już wysokie i dostawcy muszą liczyć się z istnieniem bariery popytu _ - oceniła wiceminister gospodarki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)