Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chavez nie ma zamiaru budować bomb atomowych

0
Podziel się:

Wenezuela pracuje jednak nad programem atomowym.

Chavez nie ma zamiaru budować bomb atomowych
(PAP/EPA)

_ - Twierdzą, że mamy zamiar robić bomby atomowe. Otóż nie będziemy robić bomb atomowych _ - oświadczył wenezuelski prezydent Hugo Chavez podczas wizyty w Rosji.

Chavez złożył to zapewnienie w przemówieniu, które wygłosił na otwarciu w Bibliotece Literatury Zagranicznej w Moskwie konferencji _ Dwa wieki niepodległości Ameryki Łacińskiej _.

_ - Będziemy jednak pracowali w Wenezueli z rosyjską pomocą nad rozwijaniem wykorzystania energii jądrowej _ - dodał Chavez, który konsekwentnie broni prawa każdego kraju, łącznie z Iranem, do urzeczywistniania własnych programów nuklearnych dla celów cywilnych.

Zobacz materiał RussiaToday o współpracy Moskwy z Caracas

Prezydent Wenezueli podpisze w Moskwie strategiczną umowę, która ma utorować jego krajowi drogę do pozyskania technologii nuklearnej i zbudowania w Wenezueli pierwszej elektrowni atomowej.

Caracas pójdzie w ślady Teheranu?

Już we wrześniu ubiegłego roku izraelski portal Debka, specjalizujący się w zagadnieniach wojskowo-wywiadowczych pisał, że władze w Teheranie i w Caracas rozważają budowę w Wenezueli takich samych instalacji atomowych, jakie istnieją w Iranie.

Prezydenci Wenezueli i Iranu, Hugo Chavez i Mahmud Ahmadineżad mieli uzgodnić, że w Wenezueli zbudowana zostanie irańska wioska atomowa.

Według Debki, pod tym określeniem kryje się faktycznie zamiar skopiowania irańskiego przemysłu nuklearnego na drugiej półkuli i zabezpieczenie w ten sposób ciągłości technologicznej na wypadek ewentualnego ataku izraelskiego lub amerykańskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t75536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chavez;sprzeda;rope;bialorusi,173,0,692141.html) Chavez sprzeda ropę Białorusi Prezydent Wenezueli przyjedzie do Kijowa by rozmawiać o transporcie wenezuelskiej ropy dla Białorusi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t111765.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partia;chaveza;zdobyla;wiekszosc;w;parlamencie,88,0,682328.html) Partia Chaveza zdobyła większość w parlamencie Zwolennicy prezydenta mogą liczyć na ponad 90 ze 165 mandatów.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)