Notowania

kuba
04.03.2012 19:46

Chavez znowu ma nowotwór

Prezydent Wenezueli będzie się musiał poddać radioterapii po usunięciu kolejnego guza, mimo że nie stwierdzono przerzutów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez przyznał, że doszło u niego do nawrotu choroby nowotworowej i że będzie się musiał poddać radioterapii po usunięciu kolejnego guza, mimo że nie stwierdzono przerzutów.

- _ Będę żył! Zwyciężę! _ - wołał Chavez podczas zrelacjonowanego dzisiaj przez telewizję spotkania w Hawanie z kilkoma wenezuelskimi ministrami i swym starszym bratem Adanem. Sześć dni temu właśnie na Kubie Chavez przeszedł kolejną operację. Spotkanie odbyło się wczoraj, co Chavez udokumentował, prezentując do kamery sobotnie wydanie kubańskiego dziennika _ Granma _. Zapewnił, że szybko powraca do zdrowia.

W 2011 roku Chavez przeszedł na Kubie już dwie operacje usunięcia guzów. Zdaniem analityków seria operacji, jakiej poddał się przywódca Wenezueli, stawia pod znakiem zapytania jego możliwość ubiegania się o reelekcję w październiku br. i zdolność do kierowania krajem w razie wygranej. Władze odrzucają te pogłoski, określając je jako _ spekulacje skrajnej prawicy _.

Podczas zrelacjonowanego przez telewizję spotkania w Hawanie Chavez nie poinformował, kiedy zamierza wrócić do Wenezueli.

Więcej o prezydencie Wenezueli czytaj w Money.pl
Hugo Chavez lata jak kondor i "ćwierka" Prezydent Wenezueli po raz pierwszy zabrał głos po kolejnej operacji usunięcia nowotworu, jakiej poddał się na Kubie.
Hugo Chavez będzie rządził na odległość Wenezuelski prezydent od dłuższego czasu cierpi na raka.
Znów popierają Chaveza. Przez chorobę? Trzy biura badania opinii publicznej - Hinterlaces, Dataanalisis i GIS-XXI - ogłosiły wyniki sondaży, z których wynika, że na rok przed wyborami prezydent Wenezueli ma poparcie od 58 do 61,4 proc. wyborców.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz