Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chińczycy uratują żerańskie FSO?

0
Podziel się:

W najbliższych dniach z linii produkcyjnej FSO zjadą ostatnie samochody.

Chińczycy uratują żerańskie FSO?
(fso-sa.com.pl)

Od 1 marca 1200 osób straci pracę w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu. W najbliższych dniach z linii produkcyjnej FSO zjadą ostatnie samochody.

Z końcem lutego fabryka kończy produkcję 5 tysięcy samochodów Chevrolet Aveo, a na nowe pojazdy nie ma zamówień. Zwolnieni pracownicy są rozczarowani i załamani.

Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związku Zawodowego Inżynierów - Techników FSO Marek Dyżakowski uważa, że produkcja samochodów może jeszcze do fabryki wrócić. Jednak nie stanie się tak, jeśli nie zaangażuje się w pomoc dla zakładu polskich władz. _ - Nasz rząd powinien w końcu zwrócić uwagę, jak dba się o przemysł motoryzacyjny w innych krajach - _ mówi Dyżakowski.

POSŁUCHAJ MARKA DYŻAKOWSKIEGO:

Władze FSO prowadzą rozmowy z potencjalnymi inwestorami z Chin i Indii. Nie podają szczegółów zastrzegając, że jest to tajemnica biznesowa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t19478.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/publikacje/artykul/prototypy;fso;z;lat;70;i;80-tych,18,0,685842.html) Prototypy FSO z lat 70 i 80-tych Historia motoryzacji w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t132417.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/koniec;fso;chinczycy;uratuja;legende,234,0,775402.html) Koniec FSO. Chińczycy uratują legendę? Z końcem lutego w Fabryce Samochodów Osobowych na Żeraniu dobiega końca produkcja samochodów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)