Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chińscy hakerzy nie przyznają się do ataku na Pentagon

0
Podziel się:

Pekin nazwał powyższe zarzuty produktem niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia.

Chińscy hakerzy nie przyznają się do ataku na Pentagon
(PAP/EPA)

Władze Chin zaprzeczyły informacjom, jakoby chińscy hakerzy włamali się do systemu komputerowego Pentagonu. Pekin nazwał powyższe zarzuty produktem niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia.

Brytyjski dziennik "Financial Times" poinformował, że hakerzy chińskiej armii włamali się w czerwcu do systemu komputerowego Pentagonu, co było najbardziej udanym atakiem tego typu na amerykańskie Ministerstwo Obrony.

Chiński rząd systematycznie przeciwstawiał się i zgodnie z prawem ostro krytykował wszystkie przestępstwa niszczące Internet, w tym hakerstwo" - powiedziała rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jiang Yu.

_ " _Niektórzy dopuszczają się dzikich oskarżeń przeciwko Chinom to jest całkowicie bezpodstawne i odzwierciedla zimnowojenny sposób myślenia "- zaznaczyła Jiang.

Doniesienia o rzekomym włamaniu się Chińczyków do systemu komputerowego Pentagonu nadeszły tydzień po tym, jak niemiecka prasa ujawniła sprawę wprowadzenia chińskich programów szpiegowskich do komputerów kilku instytucji rządowych w Niemczech, w tym urzędu kanclerskiego oraz trzech ministerstw.

Chiny odrzucają również zarzuty Niemiec.

Sporą część swojego budżetu wojskowego Chiny przeznaczają na rozwój zaawansowanych technologii. Rzeczniczka Jiang podkreśliła, że to chiński rząd jest ofiarą ataków hakerów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)