Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińska firma uruchomi drukarnię w Krakowie

0
Podziel się:

Chiński producent naklejek na napoje i produkty żywnościowe, Haoneng Packing Co. Ltd, ulokuje swój nowy zakład w Krakowie.

Chińska firma uruchomi drukarnię w Krakowie
(tibchris/CC/Flickr)
bFenPWFx

Chiński producent naklejek na napoje i produkty żywnościowe, Haoneng Packing Co. Ltd, ulokuje swój nowy zakład w Krakowie. Firma planuje zatrudnić w nim 60 pracowników.

Jak poinformowała dziś Katarzyna Matoga z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (MARR), chiński inwestor podpisał właśnie umowę najmu na powierzchnię produkcyjną i biura w MARR Business Park.

_ - Już wkrótce zainstalowane zostaną tam nowoczesne maszyny drukarskie i na przełomie 2011 i 2012 roku powinna ruszyć produkcja _ - zapowiedziała Matoga.

bFenPWFz

Poza przeniesieniem dotychczas wykorzystywanych linii produkcyjnych, chińska firma zainwestuje w nową maszynę drukarską firmy Heidelberg oraz linię do automatycznego składania firmy Blumer.

W przyszłym roku krakowski zakład planuje zatrudniać 60 pracowników i drukować 60 milionów metrów kwadratowych materiałów rocznie. Jego roczne obroty sięgać mają 8 mln euro.

Haoneng Packing Co. Ltd jest chińską firmą działającą na rynku od 1984 r. w branży opakowań, nadruków i nalepek na towary żywnościowe, przede wszystkim napoje i alkohol. Oprócz Chin swoje zakłady produkcyjne ma zlokalizowane na wszystkich kontynentach, w tym także m.in. w Europie Zachodniej. Jej najważniejszym partnerem jest firma Heineken.

W kwietniu tego roku firma Haoneng przejęła Illochroma Group, jedną z czterech największych drukarni w Europie, tworząc Illochroma Haoneng Group.

bFenPWFF
Czytaj więcej o warunkach pracy w Chinach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t87484.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajkuja;bo;w;fabryce;wolno;pic;co;4;godziny,41,0,859689.html) Strajkują bo w fabryce wolno pić co 4 godziny Pracownicy zakładów Simone w Meishan produkują torebki dla znanych marek, takich jak DKNY, Burberry, Kate Spade czy Coach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128927.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;w;chinskiej;fabryce;zegarkow,65,0,853313.html) Strajk w chińskiej fabryce zegarków Kilkuset robotników fabryki zegarków przez ponad pięć dni strajkowało przeciwko zbyt długiemu czasowi pracy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t87483.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zatrucia;olowiem;w;chinach;74;aresztowanych,61,0,841789.html) Chiny: Zatrucia ołowiem - 74 aresztowanych W prowincji Zhejiang na wschodzie Chin aresztowano 74 osoby i wstrzymano produkcję w kilku zakładach z powodu nowego skandalu związanego z zatruciami ołowiem.
bFenPWGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)