Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińskie wojska w stanie najwyższej gotowości

0
Podziel się:

Korea Północna straszy Południe i USA, ale ewentualny konflikt w znacznym stopniu zaangażowałby też Chiny.

Chińskie wojska w stanie najwyższej gotowości
(imago stock&people/EAST NEWS)

O tym, że w chińskiej armii obowiązuje pierwszy - najwyższy poziom gotowości bojowej, informują źródła amerykańskie. Chiny w ostatnich dwóch tygodniach miały też wzmacniać swą obecność militarną przy granicy z Koreą Północną.

Wojna z Południem, czy też upadek reżimu w Pjongjangu dla Chin w wymiarze praktycznym mógłby oznaczać co najmniej setki tysięcy uciekinierów z Północy. Ze względu na groźby ataku nuklearnego i rakietowego siły zbrojne USA zwiększają swoją obecność na Płw. Koreańskim. Także ten czynnik ma wpływ na podwyższony stan gotowości Chińczyków.

Pekin uznawany był za największego sojusznika Pjongjangu na arenie międzynarodowej, ale po ostatniej północnokoreańskiej próbie nuklearnej nawet Chiny krytykowały posunięcia swego sąsiada.

Czytaj więcej w Money.pl
"To się musi skończyć". Bo dojdzie do wojny Sekretarz Generalny ONZ wezwał do negocjacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Ban ostrzegł Pjongjang przed prowadzeniem kolejnych prób jądrowych.
Korea Płn. uruchamia kompleks nuklearny Wszystko to dzieje się w czasie największej od wielu miesięcy eskalacji napięcia między Południem a Północą.
Mobilizacja sił w Korei. USA to monitorują Stany Zjednoczone poważnie traktują militarne groźby Korei Północnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)