Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje wobec iranu
26.01.2012 11:04

Chiny chcą pokoju. Krytykują UE za sankcje wobec Iranu

Tradycyjny sojusznik Iranu niezmiennie opowiada się za rozwiązywaniem kwestii międzynarodowych drogą dialogu i konsultacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tibchris/CC/Flickr)

Sankcje przyjęte w poniedziałek przez Unię Europejską wobec Iranu, aby go przekonać do odstąpienia od programu nuklearnego, nie są konstruktywne - oceniło dziś chińskie MSZ, które cytuje agencja Xinhua.

- _ Ślepa presja i wprowadzenie sankcji wobec Iranu nie są konstruktywnym podejściem (do rozwiązania problemu) _ - cytuje agencja oświadczenie resortu dyplomacji wydane po decyzji ministrów spraw zagranicznych państw UE o wprowadzeniu stopniowego embarga na ropę naftową z Iranu i o zamrożeniu aktywów irańskiego banku centralnego.

Chiny, tradycyjny sojusznik Iranu, _ niezmiennie opowiadają się za rozwiązywaniem kwestii międzynarodowych drogą dialogu i konsultacji _ i _ mają nadzieję, że wszystkie strony będą stosować takie podejście, które będzie sprzyjać pokojowi i stabilności w regionie _.

Unijne embargo to najnowsza próba przekonania Iranu do zrezygnowania z programu nuklearnego, który niepokoi Zachód jako potencjalna możliwość budowy przez rząd w Teheranie broni nuklearnej. Chiny stały się pierwszym partnerem handlowym Iranu, który jest trzecim dostawcą ropy do Państwa Środka. Rząd w Pekinie nie zamierza zaprzestać kupowania irańskiej ropy.

Więcej na temat sankcji w Iranie - czytaj w Money.pl
Rosja: Zachód wtrąca się w nie swoje sprawy Nowe sankcje Zachodu wobec Iranu byłyby uznane za próbę zmiany reżimu w tym kraju - uważają Rosjanie.
Pekin postawił się Amerykanom. Przez ustawę Amerykańska ustawa ma wymusić na Iranie porzucenie programu nuklearnego.
Tagi: sankcje wobec iranu, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz