Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny i Rosja jednomyślni. Żadnej interwencji

0
Podziel się:

Rosja i Chiny wydały wspólne oświadczenie, w którym stanowczo wypowiedziały się przeciwko jakiejkolwiek zagranicznej interwencji i zmianie reżimu w Syrii.

Chiny i Rosja jednomyślni. Żadnej interwencji
(PAP/EPA)

Rosja i Chiny wydały wspólne oświadczenie, w którym stanowczo wypowiedziały się przeciwko jakiejkolwiek zagranicznej interwencji i zmianie reżimu w Syrii. Komunikat wydano na zakończenie wizyty rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w Pekinie.

_ Rosja i Chiny zdecydowanie sprzeciwiają się próbom mającym na celu zakończenie kryzysu w Syrii na drodze zagranicznej interwencji militarnej, a także narzucenie zmiany reżimu _ - głosi stanowisko Pekinu i Moskwy.

W dokumencie oba kraje wyraziły również sprzeciw wobec _ użycia siły militarnej lub takiego zagrożenia _ wobec Iranu. Oświadczyły, że nie akceptują także _ jednostronnych sankcji _ nakładanych na Teheran w zamian za jego program atomowy.

Rosja i Chiny jako stali członkowie Rady Bezpieczeństwa dysponują w niej prawem weta. W przeszłości blokowały rezolucje potępiające reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada i wzywające do jego ustąpienia.

We wtorek Putin rozmawiał z chińskim prezydentem Hu Jintao. Obaj przywódcy zobowiązali się do zacieśnienia współpracy w organizacjach międzynarodowych, m.in. na forum ONZ. Putin ma wziąć udział w Pekinie w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW).

Czytaj więcej w Money.pl
Dostawy gazu z Rosji. Nie mogą się dogadać Rosja zacieśnia sojusz z Państwem Środka, co według obserwatorów ma być wyraźnym sygnałem dla państw zachodnich i NATO.
Chcą zakazać broni jądrowej. Wszystkim Chiny nawołują do dokonania dalszej drastycznej redukcji ich arsenałów nuklearnych.
Chiny i Rosja razem pozorują wojnę na morzu Rosyjsko-chińskie manewry morskie prowadzone są na Morzu Żółtym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)