Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny liderem energii odnawialnej

0
Podziel się:

Z wiatru, słońca i wody Chiny produkują 317 gigawatów energii. To prawie tyle, ile wszystkie elektrownie Francji i Niemiec razem wzięte.

Chiny liderem energii odnawialnej
(Jens Schott Knudsen/Flickr)

Zachodnie kraje powinny naśladować globalnego lidera i produkować więcej energii odnawialnej- piszą eksperci na portalu prestiżowego tygodnika _ Nature _. I dodają, że liderem tym są Chiny.

Państwo Środka kojarzy się z rekordowymi w skali świata emisjami dwutlenku węgla, głównie z _ brudnych elektrowni _. Ale systemy produkcji energii odnawialnej rozwijają się tam szybciej, niż elektrownie węglowe czy atomowe.

Łącznie chińskie elektrownie wiatrowe, słoneczne i wodne mają 317 gigawatów mocy. To prawie tyle, ile wszystkie elektrownie Francji i Niemiec razem wzięte. Ekspert John Matthews mówi tygodnikowi _ Nature _, że to nie koniec.

- _ Zgodnie z planem do roku 2017 Chińskie odnawialne źródła energii mają mieć 550 gigawatów mocy _- wyjaśnia.

Według rządu USA (Energy Information Administration), udział energii odnawialnej w produkcji elektryczności w Chinach w 2012 roku wyniósł 28,2 procent.
Autorzy artykułu zwracają uwagę, że świat powinien wziąć przykład, bo przez zbyt wolny rozwój energii odnawialnej na świecie nie udało się znacznie zmniejszyć emisji gazów cieplarnianych.

Czytaj więcej w Money.pl
Mnisi z Shaolin znają się na biznesie Mnisi z legendarnej buddyjskiej świątyni, gdzie 1500 lat temu miało powstać kung fu, od kilku lat udowadniają, że znają się też na biznesie.
Dziennikarze podejrzani o szantaż firm Portal finansowy wydał krótkie oświadczenie z informacją, że będzie w pełni współpracował w śledztwie.
Chińczycy mają lek na Ebolę. To JK-05 Preparat wynaleziono już 5 lat temu. Od tego czasu trwały testy na zwierzętach, teraz przeszedł też pozytywnie testy bezpieczeństwa na ludziach.
19 zatrzymanych podczas starć w Hongkongu Policja w Hongkongu poinformowała we wtorek o zatrzymaniu 19 osób podczas starć z prodemokratycznymi działaczami, których powodem było ogłoszenie przez władze centralne Chin restrykcyjnych zasad wyborów szefa lokalnej administracji w 2017 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)