Notowania

korupcja w chinach
01.04.2014 14:32

Chiny: luksusowe hotele nie dla urzędników

Urzędnikom kategorycznie zakazano urządzania przyjęć w pięciogwiazdkowych hotelach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/CC/Erin A. Kirk-Cuomo)

Luksusowe hotele nie dla pekińskich urzędników. Z listy miejsc, w których mogą być organizowane konferencje, oficjalne spotkania i seminaria, zniknęło właśnie 27 najdroższych adresów chińskiej stolicy.

W chińskich mediach niejednokrotnie pojawiały się informacje, że wysocy urzędnicy szczególnie upodobali sobie spotkania w najbardziej luksusowych hotelach Pekinu.

Prowadzona przez obecnego prezydenta Chin Xi Jinpinga kampania antykorupcyjna dotarła właśnie do pekińskiego ratusza. Urzędnikom kategorycznie zakazano urządzania przyjęć w pięciogwiazdkowych hotelach.

Konferencje nie mogą trwać dłużej niż dwa dni. Zdarzało się bowiem, że pod pretekstem omawiania ważnych zagadnień organizowano wyjazdy, które miały więcej wspólnego z turystyką niż pracą.

Według informacji chińskich mediów, budżet reprezentacyjny pekińskich urzędników skurczył się do... miliona dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Mówią o hipokryzji Chin w walce z korupcją Organizacja twierdzi, że wykazując chęć walki z łapówkarstwem rząd w Pekinie oskarża równocześnie działaczy antykorupcyjnych o zakłócanie porządku publicznego.
37 tys. urzędników podejrzanych o korupcję Chińskie prokuratury wszczęły w 2013 roku ponad 27 tysięcy spraw - poinformowały media.
Jest zakaz turystyki pod pozorem szkoleń Chiny zakazały oficjelom partii komunistycznej wydawania publicznych pieniędzy na turystykę pod pretekstem szkoleń wyjazdowych - poinformowało chińskie ministerstwo finansów.
Tagi: korupcja w chinach, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz