Notowania

co2
26.11.2009 11:21

Chiny ograniczą emisję gazów cieplarnianych

To drugi kraj świata, który przedstawił swoje zadania w zakresie redukcji CO2.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rahim/CC/Flickr)

Chiny za swój _ wiążący cel _ uznają ograniczenie do 2020 roku emisji szkodliwych gazów w wysokości 40-45 procent na jednostkę PKB w porównaniu do poziomu z 2005 roku - poinformowała oficjalna agencja Xinhua.

_ - To dobrowolna akcja podjęta przez chiński rząd z uwzględnieniem krajowych warunków; jest ona wielkim wkładem w globalne wysiłki na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych _ - głosi komunikat chińskich władz.

Stany Zjednoczone emitują największą obok Chin ilość gazów cieplarnianych na świecie.
Chiny są kolejnym krajem, obok USA, które przedstawiają swe zadania w zakresie redukcji emisji CO2 przed światowym szczytem klimatycznym w grudniu w Kopenhadze.

Kraj ten będzie reprezentował premier Wen Jiabao.

W środę Waszyngton poinformował, że prezydent Barack Obama przedstawi na szczycie zamiar redukcji przez USA emisji gazów cieplarnianych do 2020 r. o ok. 17 proc. w stosunku do 2005 r.

* [ Holandia: Dwutlenek węgla pod ziemię ]( http://news.money.pl/artykul/holandia;dwutlenek;wegla;pod;ziemie,103,0,558695.html )
* [ UE chce zaostrzenia norm oszczędzania energii ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue;chce;zaostrzenia;norm;oszczedzania;energii,83,0,558419.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: co2, emisja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz