Notowania

chiny
18.06.2011 15:02

Chiny wycofują skażony antybiotyk

Chodzi o produkt firmy GlaxoSmithKline (GSK), skażony dodatkiem plastyfikatora.

Podziel się
Dodaj komentarz
(egorgrebnev/CC/Flickr)

Chiny zakazały sprzedaży i stosowania antybiotyku produkcji firmy GlaxoSmithKline (GSK), skażonego dodatkiem plastyfikatora - podała chińska administracja do spraw leków i żywności (SFDA).

Ślady ftalanu diizodecylu (DIDP) znaleziono w zawiesinach zawierających amoksycylinę i kwas klawulanowy - podała SFDA na swojej stronie internetowej.

W ubiegłym tygodniu władze Tajwanu nakazały brytyjskiej grupie farmaceutycznej wycofanie ze sprzedaży Augmentinu, leku składającego się z amoksycyliny i kwasu klawulanowego, w którym wykryto za wysoki poziom ftalanów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chinska;prasa;polacy;przeszkadzali;covec,110,0,853358.html) Chińska prasa: Polacy przeszkadzali Covec Według dziennikarzy firma Covec, która miała wybudować w Polsce dwa odcinki autostrady A2, spotkała się z niemiłym przyjęciem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t128927.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk;w;chinskiej;fabryce;zegarkow,65,0,853313.html) Strajk w chińskiej fabryce zegarków Kilkuset robotników fabryki zegarków przez ponad pięć dni strajkowało przeciwko zbyt długiemu czasowi pracy.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz