Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny zaskoczyły. Tym razem negatywnie

0
Podziel się:

Pekin podał dane dotyczące PKB i produkcji przemysłowej w pierwszym kwartale tego roku. Jest gorzej od oczekiwań.

Chiny zaskoczyły. Tym razem negatywnie
(ChinaFotoPress/Yang Xi/East News)
bELAyxLV

Produkt Krajowy Brutto Chin wzrósł w I kw. 2013 r. o 7,7 proc. rok do roku - poinformowało w komunikacie biuro statystyczne w Pekinie. Tymczasem analitycy spodziewali się w I kw. wzrostu PKB o 8,0 proc., po wzroście w IV kw. 2012 o 7,9 proc.

W ujęciu kwartał do kwartału chiński PKB wzrósł w I kw. 2013 o 1,6 proc. po wzroście w IV kw. 2012 o 2,0 proc. - podali statystycy. Tu analitycy spodziewali się wzrostu PKB o 2,0 proc.

Produkcja przemysłowa Chin wzrosła w marcu 2013 r. o 8,9 proc. rok do roku - poinformowało też biuro statystyczne. Biuro nie publikowało wyników produkcji za styczeń i luty.

bELAyxLX

Analitycy spodziewali się wzrostu marcowej produkcji rdr o 10,1 proc. Od początku tego roku produkcja przemysłowa wzrosła YTD rdr o 9,5 proc., po wzroście w lutym o 9,9 proc. - podali statystycy. Tu analitycy spodziewali się wzrostu produkcji YTD o 10,0 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
W Chinach rośnie strach przed wirusem Do tej pory zmutowanym wirusem ptasiej grypy zaraziło się w Chinach 60 osób, 13 zmarło.
USA zaapelowały do Chin. Dziś spotkanie Szef amerykańskiej dyplomacji podczas wizyty w Seulu apeluje o większe zaangażowanie Chin w łagodzenie napięć na Półwyspie Koreańskim.
bELAyxMy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)