Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chwalą się zyskiem z imprezy, choć rok był najgorszy w historii

185
Podziel się:

Ubiegłoroczne aukcje koni arabskich z polskich stadnin przyniosły najgorszy wynik w historii. Choć Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w oficjalnym skupia się na "zysku" z imprez, to porównanie kwot uzyskanych tylko ze sprzedaży zwierząt mrozi krew w żyłach.

Prezentacja konia podczas aukcji Pride of Poland
Prezentacja konia podczas aukcji Pride of Poland (Wojciech Jargiło)
bFecKrfp

Tak źle nie było.

W zaprezentowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (dawna ARiMR - red.) rozliczeniu imprez poinformowano, że zorganizowane w 2017 r. aukcje koni arabskich przyniosły ponad 1,6 mln zł zysku. I wszystko byłoby super, gdyby nie jedno "ale". Zestawienie dotyczy zarówno słynnej aukcji Pride of Poland, jaki i tych z cyklu Summer Sale zorganizowanych także w Michałowie i Białce. W ich trakcie udało się sprzedać 13 koni za 549 tys. euro, choć dwóch licytujących ostatecznie nie zapłaciło i nie odebrało wylicytowanych przez siebie klaczy. W efekcie kwota spadła do 424 tys. euro/

Zapewne to fatalny wynik sprzedaży spowodował, że w oficjalnym komunikacie KOWR nacisk położono na inny aspekt - nie kwotę uzyskaną za konie, ale zysk całości cyklu imprez. Także sprzedaży biletów i pieniędzy pozyskanych od sponsorów.

bFecKrfr
Zobacz także: Zobacz też, jak zapowiadano aukcję Pride of Poland 2017:

"Biorąc pod uwagę, że straty na organizacji wydarzenia wyniosły 176 tys. zł, a przychody z tytułu sprzedaży koni wyniosły prawie 1 mln 811 tys. zł (424 tys. euro) wydarzenie zamknęło się zyskiem w kwocie 1 mln 634 tys. zł” – wskazano w komunikacie KOWR.

Tym, co najbardziej zatrważające, jest kwota 424 tys. euro pochodząca ze sprzedaży koni. To wynik śmiesznie niski, jeśli porównamy go z latami poprzednimi. Ba, nawet porównanie z najgorszym w historii rokiem 2003 r., gdy na aukcjach sprzedano konie za 772 tys. euro, wypada na niekorzyść organizatorów ubiegłorocznych aukcji.

bFecKrfx

Warto także przypomnieć, że w 2016 r., choć na aukcji doszło do skandalu - tego samego konia licytowano dwukrotnie - sprzedano 16 zwierząt za 1,271 mln euro. Rok wcześniej aukcja przyniosła niemal 4 mln euro za 24 konie. Z kolei w 2014 r. za tyle samo zwierząt uzyskano 2,1 mln euro, a w 2013 r. za 22 konie 2 mln 72 tys. euro.

bFecKrfS
KOMENTARZE
(185)
pasjonaci kon...
2 lata temu
druga Państwowa Stadnina Koni Arabskich w MICHAŁOWIE prawdopodobnie wg mnie pójdzie do upadłości za niedługo. Jakiś inwestor dostał zezwolenie w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny na biogazownię. Stara się o rozszerzenie działalności o spalanie chorych padłych zwierząt-zwożonych z całej Polski. Straszny fetor, roznoszenie chorób zwierzęcych, egzotycznych. Żaden szejk na licytacje nie przyjedzie i każdy swoje konie zabierze. Głupota!!! Ktoś może robi biznes na reklamie głośnej sprawy padłych koni w Michałowie. Skandal. Nikt nie dba o dobro narodowe. Może to jakiś sabotaż?!
Jan S
4 lata temu
To jest domena tego rządu jest źle ALE za wszelką cenę mówić że jest najlepiej jak było dotychczas
henderosn
4 lata temu
Dramat że to jest taki, niemieckie media i dziannikarzyny na sznurkach przezywają taką aukcję koni..to tylko koń! za Po zbierano na tym kilka- kilkanaście. mln zł z ich sprzedaży. Był boom na zegarki, był boom na konie, będzie boom na łodzie...a media antypisowskie jadą na tym zwietrzałym paliwie...straszne, bogacze nie kupują koni...bo wola w domu lwy trzymać i foki w basenie...przecież to taka prestiżowa aukcja...haha A tymczasem jakaś 18 letnia dziewica w Ameryce południowej sprzedała na aukcji swoje dziewictwo za 20 mln dolarów! przebiła całe Janowo i pismaków :))) szalom pisarzyny i zajadłe mordy Powskie:)) wyborca JKM
bFecKrfT
Konrad
4 lata temu
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powstał z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego. Wg redakcji z ARiMR. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) istnieje do dnia dzisiejszego i ma się zupełnie dobrze. Czytajcie redaktorzy swoje artykuły przed ich opublikowaniem. A myślałem, że Money to profesjonalny portal. Wstyd redaktorzy !!!!!
Cris
4 lata temu
jak się miało kasiorkę z wyłudzenia Vatu to można poszaleć na aukcjach....
...
Następna strona