Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Coraz lepiej oceniamy zmiany po 1989 roku

0
Podziel się:

Spotkanie zorganizowano na kilka dni przed 24. rocznicą pierwszych po II. wojnie światowej częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Coraz lepiej oceniamy zmiany po 1989 roku
(jimbowen0306/CC/Flickr)

Coraz lepiej oceniamy zmiany po 1989 roku - wynika z badań Centrum Badania Opinii Społecznej. W Pałacu Prezydenckim z udziałem Bronisława Komorowskiego odbyła się debata _ Nasza wolność... Polacy po 24 latach przemian _.

Spotkanie zorganizowano na kilka dni przed 24. rocznicą pierwszych po II. wojnie światowej częściowo wolnych wyborów w Polsce.
Wybory 4 czerwca 1989 roku rozpoczęły proces fundamentalnych zmian w naszym kraju. Był to czas niezwykle trudny, ale jak uważa większość z nas, warto było ten trud podjąć - wyjaśnia Barbara Badora.

- _ Nawet w momencie, kiedy Polacy dostrzegali w przemianach więcej strat niż korzyści, to większość z nich uważała, że ustrój warto było zmienić _ - komentuje Badora.

Mimo pozytywnych zmian transformacji wydaje się jednak, że zapomnieliśmy o budowie społeczeństwa obywatelskiego, zauważa profesor Janusz Czapiński z Uniwersytetu Warszawskiego.

- _ Z taką gotowością do zrzeszania się w nieobligatoryjnych organizacjach, z takim nastawieniem do wspólnot lokalnych w których moglibyśmy się trochę udzielać, nie mamy co marzyć, że w jakimś realistycznym horyzoncie czasowym coś się stanie _ - podkreśla profesor.

Z kolei prezydent Bronisław Komorowski zwracał też uwagę, że coraz trudniej u Polaków o zaufanie.

- _ A bez zaufania trudno funkcjonować i robić na przykład dobre interesy gospodarcze i polityczne _. Do wyborów w 1989 doszło dzięki ustaleniom Okrągłego Stołu.

Czytaj więcej w Money.pl
Międzynarodowa instytucja mocno tnie prognozy dla Polski Szacunki dotyczące wzrostu PKB, OECD obniżyła aż o blisko połowę.
Zaskakujące dane z gospodarki. PKB w Polsce... Główny Urząd Statystyczny zrewidował swoje wstępne szacunki z połowy maja.
To już dno? GUS ujawni, co z gospodarką Dowiemy się jakie gałęzie gospodarki najbardziej hamują, a które są najsilniejsze. - _ Popyt wewnętrzny wygląda bardzo słabo _ - ocenia ekspert.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)