Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Coraz lepsze prognozy dla Polski

0
Podziel się

Kotecki: Są analizy, które mówią, że nasze PKB urośnie w tym roku o 3 proc.

Coraz lepsze prognozy dla Polski
(PAP/Tomasz Gzell)
bDBgIYhx

Zdaniem wiceministra finansów Ludwika Koteckiego, w 2009 r. PKB wzrósł o co najmniej 1,5 proc., a w 2010 polska gospodarka może wzrosnąć o ponad 2 proc. Czwarty kwartał 2009 roku zakończył się wzrostem PKB o ok. 2,5 proc.

_ - Wzrost PKB w 2010 roku nie powinien być gorszy niż w zeszłym roku, który szacuję na co najmniej 1,5 proc. Może to być ok. 2 proc., ale wolałbym to potwierdzić analizami. Intuicyjnie wskazywałoby to, że będzie to wzrost wyższy niż 2 proc. _ - powiedział w TVN CNBC Kotecki.

_ - Patrząc na rozłożenie tempa wzrostu gospodarka jest w coraz lepszej kondycji. IV kwartał z pewnością będzie lepszy niż III. Są prognozy, które mówią, że będzie to 3 proc. _ - dodał.

bDBgIYhz

ZOBACZ TAKŻE: Bank Światowy: PKB Polski urośnie o 2,5 proc.
Jego zdaniem, w IV kwartale 2009 roku wzrost PKB wyniósł ok. 2,5 proc.GUS podał, że w III kwartale polska gospodarka wzrosła o 1,7 proc. Kotecki dodał, że w 2010 roku dług publiczny nie przekroczy progu 55 proc. w relacji do PKB.

_ - Przy wzroście, który założyliśmy w budżecie i przy pełnych warunkach spełnionych - mówię tu głównie o prywatyzacji - progu ostrożnościowego 55 proc. nie przekroczymy. Lepszy wzrost działa na korzyść i zmniejsza ryzyko _ - powiedział.

Z założeń budżetowych na 2010 wynika, że wzrost PKB wyniesie 1,2 proc.

bDBgIYhF
bDBgIYia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)