Notowania

zarobki
07.07.2006 09:10

Coraz trudniej o mieszkanie

Dostępność mieszkań w miastach, w których potrzeby są największe, dramatycznie spada. Od 2004 roku na mieszkanie trzeba pracować coraz dłużej - zamiast pięciu sześć lat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dostępność mieszkań w miastach, w których potrzeby są największe, dramatycznie spada - pisze "Gazeta Wyborcza". *Od 2004 roku na mieszkanie trzeba pracować coraz dłużej. *

Przeciętne 50-metrowe mieszkanie w Warszawie kosztowało wówczas równowartość pięcioletnich przeciętnych zarobków w tym mieście, a w kwietniu tego roku - przeszło sześcioletnich. Wynika z tego, że od roku ceny mieszkań rosną szybciej niż zarobki. Dzieje się tak nie tylko w stolicy. Podobnie jest w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i we Wrocławiu.

Prezes firmy konsultingowej Kazimierz Kirejczyk uważa, że na spadek dostępności mieszkań zapracowały głównie poprzednie ekipy parlamentarne i rządowe. Dodaje jednak, że również obecny rząd i parlament poza zapowiedziami zrobił niewiele, by to zmienić. Według niego potrzebne są radykalne działania - uproszczenie ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym oraz olbrzymie inwestycje w infrastrukturę. Zdaniem Kazimierza Kirejczyka szansą są również unijne fundusze.

Tagi: zarobki, ceny, mieszkań, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, czołówki, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz