Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coraz więcej "głęboko wierzących" Polaków - wynika z kościelnych badań statystycznych

0
Podziel się:

W Polsce wzrasta liczba osób głęboko wierzących i systematycznie praktykujących katolików - wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Deklaracja wiary utrzymuje się od kilkunastu lat na poziomie nieco powyżej 90 procent.

Ponad połowa wierzących Polaków oczekuje komentarza biskupów do aktualnej sytuacji społeczno - politycznej w kraju i większego zaangażowania biskupów i księży w rozwiązywanie problemów społecznych. Jednocześnie wypowiedzi Kościoła przeciwko aborcji i eutanazji są traktowane jako mieszanie się do polityki. Około dwóch trzecich badanych nie ma ugruntowanych sympatii politycznych.

Z badań wynika, że w roku 2002 niemal 41 procent Polaków akceptowało współżycie przed ślubem, 10 lat wcześniej było to 30 procent. 10 procent akceptowało przerywanie ciąży, przedtem za aborcją było 19 procent badanych. Co 10 Polak dopuszcza też eutanazję.

Z publikacji " Kościół katolicki na początku 3 tysiąclecia w opinii Polaków", wynika także, że tylko 36 procent badanych uważa, iż relacjonowane przez media zdarzenia są przedstawiane w sposób wiarygodny.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)