Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Co pasażerowie myślą o budowie Portu "Solidarność"? Zapytaliśmy

Co pasażerowie myślą o budowie Portu "Solidarność"? Zapytaliśmy

 

 

Entuzjazmu nie ma. Zapytaliśmy pasażerów na warszawskim Lotnisku Chopina, co sądzą o rządowym pomyśle budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Opinie są różne i trudno znaleźć dominujące stanowisko - albo zdecydowanie za, albo mocno przeciw.

Przeważają wyważone argumenty. - Jeśli znajdą się chętni, by stamtąd latać, to czemu nie? - zastanawia się jeden z pasażerów. - Budować jest zawsze dobrym pomysłem. Dobre lotnisko też by się przydało - dodaje kolejny.

- To o dwadzieścia lat za późno! - mocno twierdzi jedna z pasażerek. - Zdecydowanie powinno powstać - deklaruje kolejny podróżny.

Centralny Port Komunikacyjny "Solidarność" ma powstać w Stanisławowie w gminie Baranów. To około 40 kilometrów od Warszawy. Wśród pasażerów nie ma zgody, czy to blisko, czy daleko.

Na razie niewiele wiadomo o samym porcie - znamy na razie jego lokalizację i przybliżony koszt budowy. Jak mówi money.pl pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild, samo lotnisko ma kosztować około 20 mld zł, a całość inwestycji wraz z infrastrukturą kolejową i drogową - około 30-35 mld zł.

Więcej szczegółów poznamy w trakcie nadchodzącego tygodnia. W następny wtorek rząd ma przyjąć uchwałę zawierającą dokładną lokalizację i harmonogram inwestycji.

Czytaj także
Polecane galerie
alpc
2017-09-24 19:15
PiS już budowało port gazowy, gdy koalicja PO /PSL wybudowała to uznali, że to ich robota. Ciekawe, pewnie Orban z Kaczyńskim będzie latał z tego lotniska za darmo, bo Polacy już niedługo nawet nad morze nie pojadą bo za co????
szpilek
2017-09-24 11:05
Przecież odwracamy się plecami do Unii,więc natężenie ruchu lotniczego prędzej spadnie,niż wzrośnie.
Reslik
2017-09-21 10:49
Zwykła pralnia pieniędzy , na pewno nie będzie opłacalna ... Ale tu jest Polska tylko w taki sposób potrafią wyciągać kasę na gębę ... Zero przedsiębiorczych ludzi , bynajmniej w państwówkach !
Pokaż wszystkie komentarze (85)