Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Czarne chmury nad głową Tchórzewskiego. Minister energii wkrótce może stracić stołek

158
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki naciska na dymisję ministra energetyki Krzysztofa Tchórzewskiego. Musi jednak czekać na ostateczną zgodę z Nowogrodzkiej.

Od początku czerwca premier przejął od ministra energii sektor paliwowy i sam nadzoruje PKN Orlen i Grupę Lotos
Od początku czerwca premier przejął od ministra energii sektor paliwowy i sam nadzoruje PKN Orlen i Grupę Lotos (Stefan Maszewski/REPORTER)

Premier Mateusz Morawiecki naciska na dymisję ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Musi jednak czekać na ostateczną zgodę z Nowogrodzkiej.

Ja czytamy w "Rzeczpospolitej", która powołuje się na swoje kontakty w PiS, zgoda na zmianę ministra energii już jest. Nowogrodzka nie zaakceptowała jednak żadnej przedstawionej przez premiera Morawieckiego kandydatury na zastępcę.

Od początku czerwca premier przejął od ministra sektor paliwowy i sam nadzoruje PKN Orlen i Grupę Lotos. - Odebranie nadzoru nas spółkami paliwowymi Tchórzewskiemu może być sposobem na odłożenie decyzji personalnych w czasie - zauważa źródło dziennika z otoczenia rządu.

Zobacz także: Prezes UOKiK: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe

Zwłaszcza że Tchórzewski ma silną pozycję w PiS i cieszy się zaufaniem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z którym zna się jeszcze z czasów Porozumienia Centrum. - Dotychczasowych kandydatów prezes nie zaakceptował. Stawia warunek, by szef tak ważnego resortu też należał do "starej gwardii" - twierdzi inne źródło dziennika.

O trwających rozgrywkach w PiS głośno jest od dawna. - Namnożyło się księstw, z których każde chce mieć jak najwięcej aktywów blisko siebie. Ale brakuje koordynacji w ich zarządzaniu. To efekt walki o władzę w obozie rządzącym - tłumaczy dziennikowi Włodzimierz Karpiński, były minister Skarbu Państwa, a dziś poseł opozycyjnej PO.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(158)
miroslaw
5 lata temu
tchurzewski to zlodziej oradl pare tysiecy prosumentow dlatego zycze nu wszystkiego najgorszego
10gr z każdeg...
5 lata temu
[QUOTE] Zwłaszcza że Tchórzewski [/QUOTE] Tchórzewski niech odda Polakom pieniadze które ukradł nam przy okazji tankowania bemzyny. Miało być że zapłacą koncerny a płacimy my wszyscy.
LuS
5 lata temu
Normalne rządowe jaja! Morawiecki nie ma nic do gadania i musi czekać na decyzję szeregowego posła czy może czy nie może! Skandal !
J-23
5 lata temu
MORAWIECKI MUSI "ROZBIĆ BANK" MYŚLENIA PERELOWSKIEGO! CZYLI POWYŻEJ 50-TKI MUSZĄ ODEJŚĆ!!
J-23
5 lata temu
MORAWIECKI MUSI "ROZBIĆ BANK" MYŚLENIA PERELOWSKIEGO! CZYLI POWYŻEJ 50-TKI MUSZĄ ODEJŚĆ!!
...
Następna strona