Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jirzi czunek
01.11.2007 12:42

Czechy: Wicepremier podał się do dymisji

Jirzi Czunek decyzję o rezygnacji ze stanowiska podjął w związku z podejrzeniami o korupcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/DPA)

*Przywódca czeskich ludowców i pierwszy wicepremier Czech Jirzi Czunek ogłosił, że podaje się do dymisji. *

Decyzję o rezygnacji ze stanowiska podjął w związku z podejrzeniami o korupcję: posądzany jest o przyjęcie łapówek i nadużycia w sferze zasiłków socjalnych.

Ustępujący wicepremier i jednocześnie minister ds. rozwoju lokalnego wielokrotnie powtarzał, że nie uczynił nic nielegalnego. Dymisję ogłosił, gdy prokurator generalny wyraził zamiar ponownego rozpatrzenia sprawy korupcyjnej, w którą Czunek miałby być zaangażowany.
_ Czunek jest liderem wchodzącej w skład koalicji rządowej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej - Czechosłowackiej Partii Ludowej. _

Podkreślił, iż - pomimo dymisji - opowiada się za dalszym utrzymaniem porozumienia rządowego między ludowcami a Obywatelską Partią Demokratyczną (ODS) i Partią Zielonych (SZ).

"Podjąłem decyzję, że - aby to śledztwo było dla społeczeństwa, dla was i wszystkich niezawisłe - na środowym posiedzeniu gabinetu ustąpię z funkcji wicepremiera i ministra ds. rozwoju lokalnego" - oświadczył Czunek na konferencji prasowej z szefami pozostałych ugrupowań koalicyjnych: premierem Mirkiem Topolankiem (ODS) i wicepremierem Martinem Bursikiem (SZ).

Tagi: jirzi czunek, czechy, korupcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz