Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czechy: Wicepremier podał się do dymisji

0
Podziel się:

Jirzi Czunek decyzję o rezygnacji ze stanowiska podjął w związku z podejrzeniami o korupcję.

Czechy: Wicepremier podał się do dymisji
(PAP/DPA)
bECbViUR

Przywódca czeskich ludowców i pierwszy wicepremier Czech Jirzi Czunek ogłosił, że podaje się do dymisji.

Decyzję o rezygnacji ze stanowiska podjął w związku z podejrzeniami o korupcję: posądzany jest o przyjęcie łapówek i nadużycia w sferze zasiłków socjalnych.

Ustępujący wicepremier i jednocześnie minister ds. rozwoju lokalnego wielokrotnie powtarzał, że nie uczynił nic nielegalnego. Dymisję ogłosił, gdy prokurator generalny wyraził zamiar ponownego rozpatrzenia sprawy korupcyjnej, w którą Czunek miałby być zaangażowany.
_ Czunek jest liderem wchodzącej w skład koalicji rządowej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej - Czechosłowackiej Partii Ludowej. _

bECbViUT

Podkreślił, iż - pomimo dymisji - opowiada się za dalszym utrzymaniem porozumienia rządowego między ludowcami a Obywatelską Partią Demokratyczną (ODS) i Partią Zielonych (SZ).

"Podjąłem decyzję, że - aby to śledztwo było dla społeczeństwa, dla was i wszystkich niezawisłe - na środowym posiedzeniu gabinetu ustąpię z funkcji wicepremiera i ministra ds. rozwoju lokalnego" - oświadczył Czunek na konferencji prasowej z szefami pozostałych ugrupowań koalicyjnych: premierem Mirkiem Topolankiem (ODS) i wicepremierem Martinem Bursikiem (SZ).

bECbViVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)