Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czekaj: Wejście do strefy euro może się opóźnić

0
Podziel się:

Powodem będą problemy ze spełnieniem kryterium fiskalnego - ocenia Jan Czekaj z RPP.

Czekaj: Wejście do strefy euro może się opóźnić
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Wejście do strefy euro planowane przez rząd na 2012 rok może się opóźnić ze względu na problem ze spełnieniem kryterium fiskalnego - ocenia Jan Czekaj z Rady Polityki Pieniężnej.

_ - Mniej bym się martwił o kurs walutowy, który ostatnio jest tak mocno eksponowany jako przeszkoda, z tym problemem łatwiej moglibyśmy sobie poradzić niż z problemem deficytu _ - powiedział w środę na antenie TVN CNBC Czekaj. - _ Niewątpliwie jest to czynnik, który z lekka nam tę perspektywę odsuwa, na ile trudno ocenić _ - dodał.

Zdaniem członka RPP Komisja Europejska nie będzie łagodzić kryterium fiskalnego_ : - Trudno będzie łagodzić kryteria, to jest ważny element koncepcji strefy euro. Na pewno ze strony KE nie spodziewałbym się deklaracji, że to kryterium nie obowiązuje. Pewnie, w praktyce łatwiej będzie się wytłumaczyć (ze wzrostu deficytu - PAP), a restrykcje KE będą łagodniejsze _ - powiedział.

Zdaniem Czekaja będzie to spowodowane tym, że nadmierny wzrost deficytu sektora finansów publicznych jest obecnie problemem całej UE.

Raport Money.pl
*Do ERM2 wejdziemy najwcześniej w 2011 roku * Wejście Polski do strefy euro w 2012 jest nierealne. Przyczyny to rosnąca inflacja i deficyt, a także niestabilny złoty. Czytaj w Money.pl
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)