Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Części do nowego renault z fabryki Delphi w Ostrowie Wlkp.

0
Podziel się:

Wartość nowego kontraktu do modelu Vel Satis szacuje się na 100 mln dolarów.

Fabryka Delphi w Ostrowie Wielkopolskim będzie dostarczać nagrzewnice i akumulatory ciśnienia-osuszacze, które zostaną zastosowane w układach wentylacji i klimatyzacji w najnowszym luksusowym modelu renault Vel Satis.

Agnieszka Kempińska z Delphi Polska poinformowała PAP w czwartek, że dział Delphi Harrison Thermal został wybrany na dostawcę kompletnego systemu nagrzewnicy, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) do nowego samochodu, którego oficjalna światowa premiera miała miejsce podczas genewskiego salonu samochodowego, a w sprzedaży pojawi się pod koniec tego roku.

Wartość nowego kontraktu do modelu Vel Satis szacuje się na 100 mln dolarów.

Delphi dostarczy serię przedprodukcyjną do Vel Satis pod koniec lata. Układy HVAC będą montowane i dostarczane z fabryki Delphi w Donchery we Francji.

Wiele kluczowych podzespołów systemu HVAC będzie pochodzić z europejskich zakładów działu Harrison Thermal, włączając w to nagrzewnice i akumulatory ciśnienia-osuszacze z fabryki Delphi w Ostrowie Wielkopolskim.

Zakład wymienników ciepła i chłodnic Delphi Harrison Thermal Systems w Ostrowie Wielkopolskim powstał w roku 1996 po przejęciu Zakładów Sprzętu Mechanicznego, największego w Polsce wytwórcy chłodnic i nagrzewnic samochodowych.

Swoje produkty dostarcza do takich producentów, jak: Fiat, Opel, Daewoo, Renault, a także Lamborghini i Ferrari. W fabryce zatrudnionych jest około 670 osób.

Koncern Delphi zatrudnia w naszym kraju łącznie ponad 5 tys. osob w sześciu zakładach produkcyjnych oraz centrum inżynieryjnym w Krakowie.

Do tej pory firma zainwestowała w naszym kraju ponad 150 mln dolarów.

Delphi Automotive Systems jest jednym z największych na świecie dostawców części samochodowych. W 1999 roku koncern został wydzielony ze struktury General Motors (GM) i zadebiutował na giełdzie w Nowym Jorku. Koncern ma obecnie ponad 180 zakładów produkcyjnych w 39 państwach świata i zatrudnia blisko 220 tys. osób.

motoryzacja
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)