Notowania

sprzedaż piwa
21.06.2011 11:32

Czesi boją się o browary. Będą się bronić

Producenci trunku założyli stowarzyszenie pod nazwą "Czeskie piwo - nasze piwo", które wspierać będzie produkcję tego trunku, zwłaszcza w małych, prywatnych browarach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(.shock/Dreamstime)

Czesi bronią własnego piwa. Producenci trunku założyli stowarzyszenie pod nazwą _ Czeskie piwo - nasze piwo _, które wspierać będzie produkcję tego trunku, zwłaszcza w małych, prywatnych browarach.

Stowarzyszenie małych producentów bronić będzie znaku _ Czeskie Piwo _ nadanego w roku 2008 przez Unię Europejską. Odnosi się to do ochrony przede wszystkim tradycyjnych metod produkcji oraz surowców.

Właściciel jednego z prywatnych browarów Stanislav Bernard mówił w Czeskiem Radio publicznym o obawach producentów z tzw. europiwa warzonego przez wielkie korporacje.

_ - Z nadejściem kryzysu gospodarczego doszło do nieprzyjemnego zjawiska. Importujemy coraz więcej piwa z Polski i innych krajów po niskiej cenie co zagraża egzystencji miejscowych browarów _ - powiedział Stanislav Bernard.

Piwowar dodał, że tylko w ubiegłym roku na czeski rynek napłynął z zagranicy aż milion hektolitrów piwa nie tylko tańszego ale i niższej jakości.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/180/136372_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/francuzi-pili-piwo-juz-2-5-tysiaca-lat-temu,0,856559.html) Francuzi pili piwo już 2,5 tysiąca lat temu Francuscy archeolodzy odkryli najstarsze ślady warzenia złocistego trunku na terenie państwa, które dzisiaj najbardziej znane jest z produkcji wina.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/140/140684_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/piwo-jest-za-gorzkie-dunczycy-znalezli-wyjscie,0,843391.html) Piwo jest za gorzkie? Duńczycy znaleźli wyjście Dla posiadaczy delikatnego podniebienia Carlsberg uwarzył _ Copen*hagen _. Atutem ma być minimalizm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t80951.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czesi;pija;mniej;piwa;145;litrow;na;glowe,13,0,833805.html) Czesi piją mniej piwa. 145 litrów na głowę Nadal bezapelacyjnie zajmują pierwsze miejsce i aż o 50 litrów na głowę wyprzedzają Niemców.
Tagi: sprzedaż piwa, browary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz