Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Częstochowa: 140 lekarzy szpitala złożyło wypowiedzenia

0
Podziel się

140 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie złożyło wypowiedzenia z pracy. Ich termin upływa z końcem roku.

Częstochowa: 140 lekarzy szpitala złożyło wypowiedzenia
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))
bDyRDJnp

140 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie złożyło wypowiedzenia z pracy. Ich termin upływa z końcem roku. Dyrekcja placówki uspokaja, że szpital działa normalnie i nie przerwie podstawowej działalności.

Jak poinformował w środę PAP dyrektor szpitala Jarosław Madowicz, wypowiedzenia złożyło ponad 40 proc. lekarzy. Rozmowy w tej sprawie są planowane na 11 października.

- _ Nie tracę nadziei, że dojdziemy do porozumienia. W podstawowym zakresie szpital na pewno będzie prowadził działalność. Zatrudnimy innych lekarzy, wkrótce zostanie do nas przyłączony Szpital Hutniczy, wpłynęły też do mnie już wnioski o wycofanie wypowiedzeń, uznanie ich za niebyłe; mamy więc pewne pole manewru _ - powiedział Madowicz.

bDyRDJnr

Według dyrektora lekarze nie zgłosili postulatów płacowych, skarżą się natomiast na problemy z lekami i sprzętem; domagają się też dymisji zastępców dyrektora ds. medycznych i ekonomicznych.

Madowicz zapewnił, że sprzęt, mimo koniecznych nakładów, pozwala na prowadzenie bieżącej działalności, jego zdaniem nie ma też problemu z zaopatrzeniem w leki. Dodał, że jest rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora ds. medycznych.

Do chwili nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować z przedstawicielami lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Światowe media chwalą polskich lekarzy Dziennik Washington Post zamieścił zdjęcia z operacji na swojej stronie internetowej w dziale Zdjęcia dnia. Również amerykańskie telewizje Fox News i CBS poinformowały o przeszczepie.
Polsce grozi epidemia? Lekarze alarmują Głównym powodem jest starzenie się społeczeństw, ale także lekceważenie tej podstępnej i groźnej choroby
Trafią przed sąd za złą diagnozę Będzie powtórny proces dwóch lekarzy oskarżonych o postawienie złej diagnozy i narażenie na utratę życia lub doznanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 5-letniego chłopca.
bDyRDJnx
bDyRDJnS
KOMENTARZE
(0)