Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Czujko: Kiboli trzeba brać w kamasze

0
Podziel się:

Na wcielaniu do wojska chuliganów w szalikach skorzystają i armia i stadiony.

Czujko: Kiboli trzeba brać w kamasze
bEIDFOdN

Stadionowe nawyki naszych kiboli odstraszają zachodnich kibiców nawet bardziej niż siatka drogowa szyta dużymi oczkami. Dlatego UEFA przycisnęła Polskę w tej sprawie. Dociśnięci ministrowie wymyślili stadionowe sądy i elektroniczny dozór w aresztach domowych. Ja poszedłbym dalej. Ja bym tych naszych zuchów - co to ostatnio _ podbili Litwę _ - wcielał do wojska.

Nie jest to pomysł ani oryginalny, ani groteskowy. Taką metodę wobec swoich chuliganów zastosowali Brytyjczycy. Wdrożyli program rekrutacji stadionowych zabijaków do szkół podoficerskich. Tam przy pomocy najtwardszych oficerów wybili im z głowy burdy, a nauczyli wojskowej dyscypliny i umiejętności potrzebnych do służby ojczyźnie. Brytyjskie wojska lądowe to jedna z najlepszych tego typu formacji w świecie, a na brytyjskich stadionach nie toczy się już regularna wojna.

Kibole mają bowiem to, czego żołnierzowi potrzeba: odwagę, brawurę, siłę, determinację. Części brakuje inteligencji, ale za tych myślałby oficer. Tak więc rekrutacja chuliganów do armii na pewno byłaby rozsądniejsza niż stadionowy sąd.

bEIDFOdP

Bo już widzę łańcuszek karków czekających w kolejce do budki z wysokim sądem. Przy każdym stałby policjant i facet w garniturze (adwokat wykupiony przez organizacje kibicowskie). Co 15 minut z kiosku z sędzią wychodziłby kolejny kibol i uspokajał druhów: _ Spoko, spoko, tylko zawiaski _.

Bo w naszym kraju za bezkarnością chuliganów i bandytów nie stoi opieszałość sądów, ale łagodność prawa. Za pobicia, bójki, awantury powinno iść się do więzienia, a w Polsce za kratki nie idzie nawet człowiek, który pobije dziecko! Legniczanina, który skopał 7-letniego chłopca, bo temu wypadła pod jego auto piłka, sąd skazał na 1,5 roku w zawieszeniu. W uzasadnieniu usłyszeliśmy, że mężczyzna miał prawo się zdenerwować, bo dziecko było aroganckie. To właśnie Polska. Jedyne prawo, które powinien posiadać ten pan, to prawo do wizyt i spacerów.

Dlatego - dopóki nie zaostrzymy kar za tego typu przewinienia i nie zaczniemy traktować ich poważnie - nie wygłupiajmy się z błyskawicznymi sądami. Po porostu bierzmy kiboli do woja. Zamiast budek dla sędziów stawiajmy na stadionach kioski rekrutacyjne. Frekwencja będzie w nich duża, bo kibole na meczach przeważnie są lekko dziabnięci. Będą się zaciągać równie ochoczo jak kiedyś marynarze - na pół trzeźwo. Jeden krzyżyk pod formularzem i kaca leczymy już w koszarach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pseudokibice;beda;sadzeni;na;stadionach,161,0,805793.html) Pseudokibice będą sądzeni na stadionach Minister sprawiedliwości przedstawi projekt ustawy pozwalającej na skuteczną walkę ze stadionowymi bandytami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szykuja;ostre;prawo;na;kiboli,58,0,806458.html) Szykują ostre prawo na kiboli W maju do Sejmu ma być złożony projekt ustawy na temat bezpieczeństwa na mistrzostwach Euro 2012.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t77912.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sedziowie;nie;chca;okresowych;ocen,128,0,783744.html) Sędziowie nie chcą okresowych ocen Ma je wprowadzić rządowy projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych.
bEIDFOeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)