Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Czujko: Przyjdzie nam dokarmiać Angoli

0
Podziel się:

Ten rok minął pod znakiem świętego Mikołaja, w którego wcielili się Niemcy.

Czujko: Przyjdzie nam dokarmiać Angoli

To był rok pod znakiem świętego Mikołaja. Grecy i Irlandczycy mogli poczuć się jak oseski, dla których brodata Europa przygotowała nieliche prezenty. Głównymi darczyńcami byli Niemcy, ale pytam, czy za jakiś czas i nam nie przyjdzie obdarować takich Hiszpanów czy nawet Angoli.

W tym roku można było dostać ekonomicznej schizofrenii. Najpierw okazało się, że już po kryzysie. Gospodarki się dźwigają, popyt rusza, a giełdy przestały bezradnie osuwać się w jakieś zapomniane odmęty przeszłości. A potem nagle wyszło na jaw, że właśnie idzie druga fala dekoniunktury. I z szaf - jak trupy - wypadają długi nierozsądnych państw.

Stary Kontynent sięgnął do przepastnego wora z bogactwami i sypnął groszem dla zadłużonych. Najpierw dostała Grecja - w której to pracownicy otrzymywali dodatki za niespóźnianie i mycie rąk - a całkiem niedawno też Irlandia, do niedawna pupil Unii Europejskiej.

Pierwszym darczyńcą są oczywiście Niemcy, co pozytywnie powinno dziwić wszystkich tych, którzy uważają, że to naród bezduszny i pozbawiony ludzkich uczuć. Dają, ile mają i wcale za bardzo nie grymaszą. Jeszcze chwila i mogą jednak nie wydzierżyć, bo już w kolejce ustawiają się następni. Hiszpania, Portugalia - tam też nie wiedzie się najlepiej.

Dlatego za jakiś czas i może o nas ktoś poprosi, żebyśmy tym zadłużonym dołożyli. No bo przecież jesteśmy zieloną wyspą i sam nasz pan premier twierdzi, że już niedługo możemy być razem z zachodnim sąsiadem liderami Europy. Tylko patrzeć jak nam program spójności zabiorą i ta spójność się komu innemu dostanie. Już zresztą płacimy za błędy zadłużonych - we frankach za mieszkania.

Żeby i nam nie nie kazali dopłacać do bogatszych, to może już teraz zacznijmy ich dokarmiać. Niech młodzi emigranci przywiozą nam na następne święta Angoli. U nich też cięcia, więc łyżka barszczyku i kawałek karpia się dla nich znajdzie. - _ Plis, tu masz John. Jedz... niam, niam _ - będą do nich łagodnie mówić rodzice młodzieży, co na święta przywiozła z saksów znajomych wyspiarzy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t95504.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;w;petli;dlugu;mfw;moze;zwiekszyc;pomoc,42,0,614698.html) Grecja w pętli długu, MFW może zwiększyć pomoc Kraj potrzebuje pomocy do 19 maja. Ostrzega, że potem czeka go bankructwo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t96057.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/merkel;ostrzega;europa;stoi;na;rozdrozu,192,0,616896.html) Merkel ostrzega: Europa stoi na rozdrożu Zdaniem kanclerz Niemiec stawką decyzji o wsparciu dla Aten jest przyszłość Unii Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t40289.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/niemieckie;banki;padna;ofiara;irlandzkiego;kryzysu,18,0,740370.html) Niemieckie banki padną ofiarą irlandzkiego kryzysu? Banki zamiast wypłacać premie, powinny walczyć z kryzysem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)