Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Czujko: Rząd podnosi podatki i skubie nas do golasa

0
Podziel się:

Partie rządzące przeprowadziły w Sejmie legislacyjną ofensywę, która odbije się na naszych kieszeniach. Wszystko dlatego, że nasi ministrowie nie potrafią ratować długu publicznego inaczej niż przez łupienie społeczeństwa. Łupią nas więc tęgo, ale taktycznie. Kryją swoją pazerność i bezradność zasłoną dymną wznieconą w politycznej awanturze.

Czujko: Rząd podnosi podatki i skubie nas do golasa

Partie rządzące przeprowadziły w Sejmie legislacyjną ofensywę, przez którą zbiedniejemy. Wszystko dlatego, że nasi ministrowie nie potrafią ratować długu publicznego inaczej niż przez łupienie społeczeństwa. Łupią nas więc tęgo, ale taktycznie. Kryją swoją pazerność i bezradność zasłoną dymną politycznej awantury.

Piątkowe głosowanie to modelowy przykład tej strategii. Platforma tak zaaranżowała całe wydarzenie, by ukryć swoje intencje. Głosowanie marszałek Schetyna zaczął od subwencji, żeby rozegrać awanturę o pozbawione znaczenia dla gospodarki, ale drażliwe społecznie dotacje dla partii. Premier zagrał swoja rolę i oskarżył PiS o korupcję. Sprowokowany Jarosław Kaczyński rzucił się na mównicę, wybuchła awantura.

Szybko się skończyła, ale nim opadł kurz i dziennikarze zdążyli się rozejrzeć, PO przepchnęła nowelizację ustawy o finansach publicznych, a potem jeszcze znowelizowała ustawę o VAT i ustawę o transporcie drogowym. Budżet zyska, ale stracili wszyscy - a szczególnie przedsiębiorcy.

Konsekwencją nowelizacji ustawy o VAT i transporcie będzie załamanie sprzedaży aut - rynek skurczy się o 2,5 miliarda złotych. Do tego przeciętny właściciel firmy, który kupi auto, będzie o 8 tys. złotych do tyłu, a rokrocznie w jego kieszeni zostanie o 1,7 tys. złotych mniej. Przy tych kwotach 114 milionów złotych rocznych oszczędności na zawieszonych subwencjach to drobnostka.

Wykorzystując metaforykę wojenną, można napisać, że PO frontem puściła doboszy, a flankami dwie dywizje czołgów. I gdy wyborcy koncentrują się na subwencjach, czyli tłuką po łbach bębniarzy bez znaczenia, na ich tyłach ciężkie bataliony grabią ich domy z rodowych sreber i pierzyn.

Tym sposobem nie dość, że PO grabi cały naród, to jeszcze oszukuje tych, którzy na nią głosowali. Nie potrafi stanąć naprzeciw prawie 7 milionom swoim wyborców, spojrzeć im w oczy i powiedzieć _ Przykro nam, musimy zrobić narodową składkę _.

Dlatego właśnie Money.pl organizuje protest. Pod hasłem _ Nie dolewajcie VAT-u do baku _ zachęcamy Czytelników naszego portalu, by przyłączyli się do sprzeciwu. Trzeba coś zrobić, bo Platforma chce łatać dziury w państwowej fladze suknem z naszych koszul. Drze nam kolejne dziury na plecach i jak tak dalej pójdzie, to niedługo będziemy chodzić całkiem na golasa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)