Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czy Ukraina zorganizuje Euro 2012 - decyzja we wrześniu

0
Podziel się

Organizacja imprezy przez Polskę nie jest zagrożona.

Czy Ukraina zorganizuje Euro 2012 - decyzja we wrześniu
(PAP / EPA)
bDALEoGJ

Decyzja o tym, czy Ukraina będzie w stanie zorganizować razem z Polską mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku zapadnie we wrześniu. Mówił o tym we Florencji prezes UEFA Michel Platini (na zdjęciu). Z jego słów wynika, że organizacja imprezy przez Polskę nie jest zagrożona.

W rozmowie z dziennikarzami Platini oświadczył, że stan przygotowań do Euro 2012 w obu krajach nie jest najgorszy. Przestrzegł przed wydawaniem pospiesznych opinii w tej sprawie i podkreślił, że _ należy uczynić wszystko, aby przyjęta demokratycznie decyzja o przyznaniu mistrzostw Ukrainie i Polsce była szanowana _. Prezes UEFA dodał, że trzeba pomóc obu tym krajom, aby jak najlepiej mogły zorganizować mistrzostwa.

Włochom, którzy nie ukrywali, że w razie niewywiązania się Ukrainy i Polski gotowi są podjąć się organizacji Euro 2012, Platini wytknął, że nie mają odpowiednio przygotowanych stadionów. W tej chwili tylko Rzym i Mediolan dysponują obiektami na europejskim poziomie. Sytuację tę będą mogli poprawić, jeżeli - co bardzo prawdopodobne - będą ubiegać się o organizację Euro 2016, dodał prezes UEFA.

bDALEoGL

ZOBACZ TAKŻE:

bDALEoHm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)