Notowania

Czystki w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Poleciały głowy w zarządzie i radzie nadzorczej

Cały zarząd PGZ został odwołany - do takich nieoficjalnych ustaleń dotarł serwis Onet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ADAM GUZ/EAST NEWS)
Obowiązki prezesa będzie teraz pełnił Jakub Skiba.

Zarząd PGZ został odwołany - poinformowała we wtorek spółka. Czystki nie ominęły też Rady Nadzorczej.

"Walne Zgromadzenie odwołało członków Rady Nadzorczej: Konstancję Puławską, Piotra Sulewskiego i Karola Tatarę. Jednocześnie w skład Rady Nadzorczej powołani zostali: Bogdan Borkowski, Wojciech Dąbrowski, Paweł Olejnik i Jakub Skiba" - czytamy w czwartkowym komunikacie PGZ.

Nowa rada odwołała dotychczasowego szefa PGZ Błażeja Wojnicza i resztę zarządu. Do pełnienia obowiązków prezesa został oddelegowany Jakub Skiba. PGZ będzie jednak szukać nowego, "stałego", prezesa - ogłosiła już w tej sprawie konkurs.

Skiba, zanim trafił do PGZ, był od października 2017 roku szefem Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wcześniej zaś pracował z Mariuszem Błaszczakiem w MSWiA, gdzie był wiceministrem.

Po styczniowej rekonstrukcji rządu Błaszczak objął stery w MON, które sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Już krótko po tej zmianie mówiło się, że w PGZ ma dojść do "wyczyszczenia" kadr powołanych za czasów, gdy MON kierował Antoni Macierewicz. W kontekście nowego prezesa padało właśnie nazwisko Skiby. Drugim potencjalnym kandydatem miał być Jakub Marcin Opara - prezes PGE Narodowego.

Zobacz też: Błaszczak nowym szefem MON. "Cel jest ten sam - bezpieczeństwo ojczyzny"

Również w styczniu pisaliśmy w money.pl o korupcji w PGZ. Agenci CBA zatrzymali podejrzanego w należącej do PGZ spółce PIT-RADWAR.

- Zatrzymany jest właścicielem jednego z podmiotów będących kooperantem spółki zbrojeniowej w zakresie dostarczania materiałów i usług remontowych. Został doprowadzony przez funkcjonariuszy CBA do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym - informował Piotr Kaczorek z CBA.

Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

Tagi: pgz, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2018

annTen niemiecki portal udzieli wsparcia każdemu wrogowi rządu, kościoła, rodziny, Polski. Platforma UBywatelska i inni szkodnicy stale pod parasolem … Czytaj całość

08-02-2018

annTen niemiecki portal udzieli wsparcia każdemu wrogowi rządu, kościoła, rodziny, Polski. Platforma UBywatelska i inni szkodnicy stale pod parasolem … Czytaj całość

08-02-2018

P&WOpozycja nie stara się już o zdobycie władzy bo po dojnej zmianie nie będzie już co kraść :)

Rozwiń komentarze (141)