Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Czystki w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Poleciały głowy w zarządzie i radzie nadzorczej

141
Podziel się:

Cały zarząd PGZ został odwołany - do takich nieoficjalnych ustaleń dotarł serwis Onet.

Obowiązki prezesa będzie teraz pełnił Jakub Skiba.
Obowiązki prezesa będzie teraz pełnił Jakub Skiba. (ADAM GUZ/EAST NEWS)

Zarząd PGZ został odwołany - poinformowała we wtorek spółka. Czystki nie ominęły też Rady Nadzorczej.

"Walne Zgromadzenie odwołało członków Rady Nadzorczej: Konstancję Puławską, Piotra Sulewskiego i Karola Tatarę. Jednocześnie w skład Rady Nadzorczej powołani zostali: Bogdan Borkowski, Wojciech Dąbrowski, Paweł Olejnik i Jakub Skiba" - czytamy w czwartkowym komunikacie PGZ.

Nowa rada odwołała dotychczasowego szefa PGZ Błażeja Wojnicza i resztę zarządu. Do pełnienia obowiązków prezesa został oddelegowany Jakub Skiba. PGZ będzie jednak szukać nowego, "stałego", prezesa - ogłosiła już w tej sprawie konkurs.

Skiba, zanim trafił do PGZ, był od października 2017 roku szefem Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Wcześniej zaś pracował z Mariuszem Błaszczakiem w MSWiA, gdzie był wiceministrem.

Po styczniowej rekonstrukcji rządu Błaszczak objął stery w MON, które sprawuje nadzór nad Polską Grupą Zbrojeniową. Już krótko po tej zmianie mówiło się, że w PGZ ma dojść do "wyczyszczenia" kadr powołanych za czasów, gdy MON kierował Antoni Macierewicz. W kontekście nowego prezesa padało właśnie nazwisko Skiby. Drugim potencjalnym kandydatem miał być Jakub Marcin Opara - prezes PGE Narodowego.

Zobacz także: Zobacz też: Błaszczak nowym szefem MON. "Cel jest ten sam - bezpieczeństwo ojczyzny"

Również w styczniu pisaliśmy w money.pl o korupcji w PGZ. Agenci CBA zatrzymali podejrzanego w należącej do PGZ spółce PIT-RADWAR.

- Zatrzymany jest właścicielem jednego z podmiotów będących kooperantem spółki zbrojeniowej w zakresie dostarczania materiałów i usług remontowych. Został doprowadzony przez funkcjonariuszy CBA do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym - informował Piotr Kaczorek z CBA.

Polska Grupa Zbrojeniowa to największa grupa przemysłowa w Polsce, zatrudniająca ponad 20 tys. pracowników i składająca się z 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(141)
FeNi
4 lata temu
Odeśli Żobrzyści przysli Błaszkiści
Fred
4 lata temu
A co ze zbrojną ręką panów prezesów tj. dyrektorami wykonawczymi?
art
4 lata temu
Fajnie się chłopaki bawią. Teraz inne świnki do korytka, żeby sie nażłopać, niby sondaże wysoko, ale kto to może wiedzieć co będzie za 2 lata...? To trza kieszenie napchać, zeby znowu na długo starczyło...
Reini!
4 lata temu
Ci się juź naźarli i zabezpieczyli , a ci drudzy , biedaki głodne teź chcą do koryta , to logiczne ,
As
4 lata temu
Czystki? Kolejni czekają na synekury i odprawy.
...
Następna strona