Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dalsze sankcje wobec Rosji będą rozważane

0
Podziel się:

Nowa szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zastrzegła jednak, że o ich stosowaniu decydują przywódcy 28 państw Unii Europejskiej, a nie ona sama.

Dalsze sankcje wobec Rosji będą rozważane
(US Department of State/wikimedia)

. dziś spotkała się przed południem w Warszawie z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną

Federica Mogherini zapowiedziała na konferencji prasowej, że na najbliższym spotkaniu szefów dyplomacji państw unijnych 17 listopada będzie dyskutowana strategia wobec Rosji. Jak mówiła, _ sprawa sankcji leży cały czas na stole negocjacyjnym _.

Zastrzegła jednak, że o ich stosowaniu decydują przywódcy 28 państw Unii Europejskiej, a nie ona sama. Mogherini przyznała, że zorganizowanie przez separatystów wyborów w Donbasie jest bardzo złym sygnałem. Dodała, że, _ sytuacja jest tam ekstremalnie negatywna, ludzie nadal giną _.

W Donbasie nie ustają ataki separatystów na pozycje ukraińskiej armii. W ciągu ostatniej doby, prorosyjskie bojówki ostrzeliwały ukraińskie pozycje kilkadziesiąt razy. Pojawiają się też kolejne informacje o obecności rosyjskiego wojska na terenach wschodniej Ukrainy.

Tak zwane zawieszenie broni jest od dawna ignorowane przez siły separatystów. Są aktywnie wspomagani przez rosyjskich wojskowych. W ciągu ostatniej doby, pozycje ukraińskich wojsk były atakowane około 40 razy. Działo się tak między innymi w okolicach miejscowości Czernuchino, Zołotoje, Uhlehorsk i Awdiejewka.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska gotowa do rozmów o Ukrainie Grzegorz Schetyna przypominał na konferencji prasowej, że już wcześniej Polska angażowała się w rozwiązanie konfliktu na Wschodzie.
Rosjanie kpią ze Schetyny. _ Zapiał jak kogut _ _ Rossijskaja Gazieta _ przypomina iż to nie Warszawa dyktuje Waszyngtonowi i Brukseli zasady gry, ale polscy politycy starają się zasłużyć na pochwałę Białego Domu.
USA ogłasza nowe sankcje. Najmocniej odczują to zwykli obywatele Stany Zjednoczone idą w ślady UE. Restrykcje mogą być w całości lub w części zawieszone, jeśli rozejm na Ukrainie będzie przestrzegany.
Schetyna: Putin jak pierwszy sekretarz _ - Widzieliśmy szefa państwa rosyjskiego, który mówił jak pierwsi sekretarze z czasów związku sowieckiego - _powiedział szef komisji spraw zagranicznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)