Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dane GUS. Dziś poznamy ważne informacje o gospodarce

0
Podziel się:

Te wskaźniki pokazują, czy sytuacja w gospodarce już się poprawia, czy nadal jesteśmy w stagnacji.

Dane GUS. Dziś poznamy ważne informacje o gospodarce
(admy - Fotolia.com)

Dziś o godz. 10:00 poznamy ważne dane o polskiej gospodarce. Główny Urząd Statystyczny poinformuje, jak wysokie było bezrobocie w czerwcu i jak dużo Polacy kupowali.

Informacja o tym, jak dużo Polacy kupowali, to jeden z najważniejszych wskaźników, mówiących o stanie gospodarki. -_ Sprzedaż detaliczna, łącznie z produkcją, to wskaźniki, które na pewno będą pokazywały, czy sytuacja w gospodarce już się poprawia, czy nadal jesteśmy w stagnacji - _mówi główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Ekonomistka spodziewa się dobrych danych, ale dodaje, że na zbyt wiele nie ma co liczyć. -_ Nie będzie to na pewno efekt jakiegoś nagłego wzrostu zainteresowania zakupami Polaków, raczej będą to efekty statystyczne, polegające na tym, że czerwiec był miesiącem, gdzie liczba dni handlowych była trochę większa w stosunku do maja tego roku, jak i czerwca zeszłego roku _- twierdzi Monika Kurtek.

GUS poda również dane o bezrobociu. Według szacunków Ministerstwa Pracy, w czerwcu wyniosło ono 13,2 proc. Eksperci zapowiadają jednak, że po zakończeniu okresu prac sezonowych, liczba osób bez pracy znowu wzrośnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski nie da pieniędzy na walkę z bezrobociem? -_ Są lepsze sposoby na stymulację gospodarki i ograniczanie bezrobocia niż dodatkowe środki z Funduszu Pracy _ - uważa minister finansów.
Inflacja w Polsce nadal niska. Jak długo? Inflacja w czerwcu powinna pozostać na poziomie zbliżonym do majowego - uważają analitycy.
Zaskakujące deklaracje firm. Koniec zwolnień pracowników! Firma Mands przepytała dla Money.pl reprezentatywną próbę ponad 1,1 tysiąca pracodawców. Oto wyniki.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)