Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Debata o finansowaniu BBC. Większość Brytyjczyków nie chce płacić

0
Podziel się

Za trzy lata brytyjski rząd ma uchwalić nową Kartę BBC, regulującą działanie publicznego nadawcy.

Debata o finansowaniu BBC. Większość Brytyjczyków nie chce płacić
(Gene Hunt/CC/Flickr)
bEiKtnat

W Wielkiej Brytanii debata o finansowaniu mediów publicznych. 70 procent uczestników sondażu, przeprowadzonego na zlecenie dziennika _ Sunday Telegraph _, opowiedziało się za zniesieniem lub obniżeniem obowiązującej obecnie tak zwanej opłaty licencyjnej, czyli odpowiednika polskiego abonamentu.

Z kolei, według sondażu przeprowadzonego na zlecenie BBC, akceptacja dla opłaty licencyjnej, którą muszą płacić Brytyjczycy, wynosi 47 procent.

Za trzy lata brytyjski rząd ma uchwalić nową Kartę BBC, regulującą działanie publicznego nadawcy. Oczekuje się, że opłata licencyjna, wynosząca obecnie 145 i pół funta rocznie za telewizor kolorowy, zostanie podniesiona o wskaźnik inflacji. Na taki ruch godzi się jednak tylko 10 procent uczestników sondażu _ Sunday Telegraph _.

bEiKtnav

Zdaniem redakcji dziennika, wyniki sondażu pokazują niechęć społeczeństwa do obecnego systemu finansowania BBC i wzrost poparcia dla alternatywnych rozwiązań, w tym dla wprowadzenia reklam.

Brytyjscy parlamentarzyści zapowiadają analizę działalności i roli BBC, nie wykluczają też zmiany systemu jej finansowania od 2016 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bEiKtnaW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)