Notowania

budowa autostrady a2
10.06.2011 10:04

Decyzja w sprawie A2 dopiero za kilka dni

Konsorcjum z COVEC na czele przekazało nowe propozycje dotyczące kontraktu na budowę autostrady.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tirc83/istockphoto)

Konsorcjum, którego liderem jest China Overseas Engineering Group Co., Ltd (COVEC) przekazało Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) propozycje zmian dotyczące kontraktów na budowę odcinków A oraz C autostrady A2.

Propozycje mają umożliwićprzyspieszenie ich budowy, podała GDDKiA w komunikacie. Agencja ma odpowiedzieć na te propozycje do poniedziałku.

_ - Istotne nowe elementy związane z zakresem prac i warunkami finansowymi dotyczące budowy autostrady A2 przedstawiło w czwartek popołudniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad konsorcjum firm China Overseas Engineering Group Co. Ltd., Shanghai Construction (Group) General Co., China Railway Tunnel Group Co. Ltd., DECOMA Sp. z o.o. _ - głosi komunikat.

GDDKiA prowadziła rozmowy z COVEC po tym, jak konsorcjum wypowiedziało umowy z przyczyn finansowych wcześniej w tym tygodniu, ale zadeklarowało przy tym chęć powrotu do negocjacji.

_ - Według tego, co przekazały nam chińskie firmy umożliwi im to przyspieszenie budowy autostrady A2, wycofanie powiadomienia o odstąpieniu od budowy oraz dotrzymanie terminu kontraktowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oceni ich zasadność oraz zgodność z kontraktem i przepisami prawa, tak by ustosunkować się do nich najdalej w poniedziałek 13 czerwca 2011 roku _ - czytamy w komunikacie.

Wartość kontraktu zawartego z COVEC wynosi: odc. A 754,58 mln zł brutto (618,51 mln zł netto), odc. C 534,54 mln zł brutto (438,15 zł netto). Łączna kwota uiszczonych na rzecz wykonawcy płatności dotyczących obydwu odcinków wynosi 124,76 mln zł netto, zaś do końca czerwca planowane jest przekazanie 50,31 mln zł netto.

COVEC jest spółką zależną od China Railway Group Limited, która jest największą grupą budowlaną w Chinach i Azji. Spółka realizuje 60 proc. inwestycji w tory naziemne oraz linie metra w Chinach i całej Azji. China Railway Group jest spółką notowaną na giełdzie (Hang Seng China Enterprises Index).

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t80897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa;a2;znow;ruszy;pisza;list;do;tuska,13,0,836877.html) Budowa A2 znów ruszy? Piszą list do Tuska Podwykonawcy, którzy przerwali prace na firmowanym przez chiński COVEC odcinku autostrady A2 w Łódzkiem, w tym tygodniu mogą wrócić na plac budowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t80240.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/rzad;rozmawia;z;chinczykami;o;a2,42,0,833066.html) Rząd rozmawia z Chińczykami o A2 Trwają rozmowy ze stroną chińską w sprawie autostrady A2 - poinformował w piątek PAP rzecznik resortu infrastruktury. GDDKiA podała, że generalny wykonawca, chińskie konsorcjum COVEC, odnotował "drobne poślizgi" w płatnościach na rzecz podwykonawców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/gddkia;uspokaja;nie;bedziemy;straszyc,235,0,831723.html) GDDKiA uspokaja: Nie będziemy straszyć Nowelizacja Prawa zamówień publicznych umożliwia zamawiającym wykluczanie z ponownych przetargów wykonawców, z którymi wcześniej zerwano umowę z ich winy.
Tagi: budowa autostrady a2, autostrada, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz