Notowania

dell
09.01.2009 09:20

Dell opuszcza Irlandię i przychodzi do Łodzi

Komputerowy gigant zamyka zakład na Zielonej Wyspie. Produkcję przenosi do Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komputerowy gigant zamyka zakład na Zielonej Wyspie. Produkcję przenosi do Łodzi

Amerykański koncern podjął decyzję o zamknięciu zakładów w Limerick. Jak donosi _ Times Online _ oznacza to, że pracę straci 1900 osób.

Jak podkreśla brytyjski serwis to najpoważniejsze uderzenie w irlandzką gospodarkę, która już ucierpiała z powodu spowolnienia gospodarczego i kryzysu finansowego. Dell to drugi największy prywatny pracodawca na Zielonej Wyspie i największy eksporter.

Redukcja zostanie przeprowadzona między kwietniem 2009 a styczniem 2010 roku. Linia montażowa laptopów i komputerów zostanie przeniesiona do zakładów w Łodzi, które zatrudnią dodatkowe 1000 osób. W tej chwili pracuje tam 1800 osób.

Burmistrz Limerick określił czwartek, gdy Dell ujawnił swoje plany jako _ najczarniejszy dzień _ i podkreślał, że decyzja firmy dotknie 15 tys. mieszkańców regionu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Dell stworzy konkurencjny gadżet dla iPod'a ]( http://manager.money.pl/styl/gadzety/artykul/dell;stworzy;konkurencjny;gadzet;dla;ipoda,184,0,358584.html )
* [ Najbogatsi z niewykształconych ]( http://manager.money.pl/strategie/z_rynku/artykul/najbogatsi;z;niewyksztalconych,118,0,298614.html )
Tagi: dell, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz