Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deloitte przyznaje, że kobietom płaci mniej

0
Podziel się:

Międzynarodowa firma doradcza Deloitte przyznała, że kobietom płaci za pracę średnio 17,8 proc. mniej niż mężczyznom - pisze brytyjski Telegraph.

Deloitte przyznaje, że kobietom płaci mniej
(Jacek Bereźnicki)
bEKFNwSt

Międzynarodowa firma doradcza Deloitte przyznała, że kobietom płaci za pracę średnio 17,8 proc. mniej niż mężczyznom - pisze brytyjski "Telegraph".

Firma, która w Wielkiej Brytanii zatrudnia ponad 14 tysięcy ludzi poinformowała, że różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, zajmujących podobne stanowiska, zmniejszyła się do 1,5 proc.

Zdaniem kierownictwa firmy problem wynika głównie z tego, że firma zatrudnia zbyt mało kobiet na wysokich stanowiskach.

bEKFNwSv

- W przypadku Deloitte problem mniej dotyczy tego jak płacimy naszym pracownikom, a bardziej jest to kwestia liczby kobiet zatrudnionych na wyższych stanowiskach - powiedział szef firmy David Sproul.

Jego zdaniem, średnia płaca nie ma szans się zwiększyć bez większego udziału kobiet w strukturach kierowniczych firmy. - To jest coś, nad czym ciężko pracujemy - powiedział.

Deklaracja ta ma miejsce w chwili, gdy brytyjski rząd planuje skłonić duże firmy do ujawnienia różnic w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn mając nadzieję, że to wymusi zredukowanie tych różnic.

Według brytyjskiego urzędu statystycznego, różnica pomiędzy wynagrodzeniem kobiet i mężczyzn zmalała w zeszłym roku do 9,4 proc. z 10 proc. w przypadku pracowników pracujących na cały etat.

bEKFNwSW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)