Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deregulacja zawodów. Minister prowadzi konsultacje

0
Podziel się:

Politycy Solidarnej Polski będą domagać się od Gowina podania szczegółowych informacji na temat deregulacji zawodów.

Deregulacja zawodów. Minister prowadzi konsultacje
(Damian Klamka/East News)
bETCfsLF

Dziś o 13.30 w Sejmie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin spotka się z klubem Solidarnej Polski w sprawie deregulacji zawodów.

Jak poinformowała rzeczniczka MS Patrycja Loose, Gowin będzie chciał przedstawić posłom swoje propozycje dotyczące deregulacji i odpowiedzieć na pytania polityków SP. Minister rozmawiał już o kwestii deregulacji zawodów z posłami PiS oraz SLD.

Rzecznik klubu SP Patryk Jaki powiedział, że podczas spotkania politycy Solidarnej Polski będą domagać się od Gowina podania szczegółowych informacji na temat deregulacji zawodów. _ - Samo hasło deregulacja jest bardzo dumne, ale my chcemy znać szczegóły _ - zaznaczył. Dodał, że SP popiera kierunek zmian w sprawie deregulacji.

bETCfsLH

Minister sprawiedliwości chce _ otworzyć _ dostęp do zawodów, które objęte są szczególnymi regulacjami. Na początku marca zaprezentował transzę pierwszych 49 zawodów regulowanych (z ogólnej liczby 380), do których dostęp ma zostać ułatwiony lub całkowicie otwarty. Na tzw. liście Gowina jest kolejne około 200 profesji.

Gowin wyraził nadzieję, że jeszcze w tym roku parlament uchwali przynajmniej pierwszą z transz deregulacji - 49 zawodów. Na razie jednak, jak dodał, rząd jest przed decyzją w tej sprawie. Minister zastrzegł jednak, że jest grupa zawodów, co do których regulacje muszą pozostać. Wskazuje je lista Komisji Europejskiej i są to np. lekarze, pielęgniarki, położne, architekci, zawody prawnicze.

Czytaj więcej w Money.pl
To on, a nie Schetyna wbije Tuskowi nóż w plecy O _ biskupie w stanie spoczynku _ pisze Andrzej Zwoliński.
Polowanie z nagonką na Gowina? _ Lewica jest zaniepokojona wzrostem popularności umiarkowanie konserwatywnych postulatów, które wysuwam _ - uważa minister.
Są decyzje odnośnie emerytur i Kaczyńskiego Rafał Grupiński, szef Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, mówi o jej najważniejszych planach.
bETCfsMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)