Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deutsche Bank planuje wielkie zwolnienia. Nawet 23 tysiące ludzi na bruk

0
Podziel się:

Deutsche Bank zamierza zwolnić 8 tysięcy pracowników - podają źródła finansowe. Do tego trzeba dodać 15 tysięcy pracowników, których bank się pozbędzie po sprzedaży jednego ze swoich oddziałów, Deutsche Postbank. Daje to razem 23 tysiące pracowników, czyli 1/4 zatrudnionych w Deutsche Banku.

Deutsche Bank planuje wielkie zwolnienia. Nawet 23 tysiące ludzi na bruk
(blu-news.org / Flickr (CC BY-SA 2.0))
bEJAFZNN

Zwolnienia dotkną m.in. działów administracyjnych i technologicznych. Nie można wykluczyć, że będą też dotyczyć komórek związanych z obsługą klienta.

Po cięciach etatów i reorganizacji liczba zatrudnionych w Deutsche Banku wyniesie 75 tysięcy. Nowy prezes banku John Cryan, który objął stanowisko w lipcu, zapowiadał cięcie kosztów. Cryan już przedstawił wstępne dane dotyczące planu cięcia zatrudnienia członkom rady nadzorczej - podają źródła.

Bank już w kwietniu przedstawiał plan restrukturyzacji firmy, ale wkrótce po tej prezentacji odeszli szefowie banku Anshu Jain i Juergen Fitschen. Zadanie wprowadzenia zmian spadło więc na Cryana.

bEJAFZNP

Na koniec czerwca Deutsche Bank zatrudniał 98647 osób.

W Polsce będzie to samo?

Problemy mogą również czekać polski oddział banku, szczególnie w obliczu zapowiedzi polityków, którzy chcą banki objąć specjalnym podatkiem obrotowym.

- Z głębokiego przekonania uważam, że nie ma żadnego uzasadnienia dla wprowadzania podatku bankowego w Polsce. Rozumiem, że chodzi w nim o to, by znaleźć środki do budżetu na spłatę zobowiązań wobec wyborców - mówił w rozmowie z money.pl Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

bEJAFZNV

Jeżeli PiS wprowadziłby podatek bankowy, dla Deutsche Bank Polska oznaczałoby to konieczność zapłaty ponad 140 milionów złotych rocznie. W rozmowie z money.pl szef Deutsche Bank Polska nie zostawia suchej nitki na pomyśle polityków.

Przekonuje, że ucierpią na tym nie tylko akcjonariusze banków, ale także ich klienci, którzy będą ponosić wyższe koszty korzystania z usług bankowych.

Według niego pomysł wprowadzenia podatku bankowego wynika z "socjalistycznego podejścia, by szukać pieniędzy tam, gdzie pojawią się domniemane znamiona bogactwa".

bEJAFZOq
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)