Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dino nie będzie budować stacji benzynowych przy sklepach, choć koncesje ma

3
Podziel się

Grupa Dino rozważa różne opcje rozwoju. W najbliższym czasie nie zakładamy jednak otwierania stacji benzynowych przy sklepach - wyjaśnia Dino Polska.

Sklepy Dino nie planują ekspansji w nowym kierunku
Sklepy Dino nie planują ekspansji w nowym kierunku (Wikimedia Commons)
bEsbNeFx

– Grupa Dino rozważa różne opcje rozwoju. W najbliższym czasie nie zakładamy jednak otwierania stacji benzynowych przy sklepach – wyjaśnia Dino Polska.

Wcześniej spekulowano, czy ma w planach otwieranie stacji przy swoich placówkach handlowych. Przypuszczenia wzięły się stąd, że w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Regulacji Energetyki znajduje się wpis informujący, że spółka Dino Oil Sp. z o.o. uzyskała 9 sierpnia 2018 r. koncesję na obrót paliwami ciekłymi. Koncesja definiuje dozwolony rodzaj działalności jako OPC – obrót paliwami ciekłymi – informuje serwis Wiadomości Handlowe.

Koncesja umożliwia Dino kilka scenariuszy ekspansji. Po pierwsze, sieć może wykorzystać ją do budowy stacji paliw przy swoich marketach. Możliwe jest też wypracowanie nowego formatu sklepów convenience – mniejszych placówek zlokalizowanych na terenie stacji paliw. Jeszcze inny wariant to uruchamianie stacji paliw na potrzeby własnych centrów logistycznych.

bEsbNeFz

Sieć zaprzecza jednak, aby w najbliższym czasie planowała otwieranie stacji.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) wynika, że sieci sklepów detalicznych prowadzą obecnie w Polsce 187 stacji paliw (dane na kwiecień 2018 r.), z reguły zlokalizowanych przy marketach. Liderem jest Intermarche z 63 stacjami, Carrefour ma ich 43, a Tesco 29.

Zobacz także: Na bazarach kupują i starzy, i młodzi. Trzeba uważać w gorące dni
bEsbNeFF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEsbNeGa
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
Hshd
3 lata temu
Niech lepiej dino zacznie szanować i dbać o swoich pracowników, bo wyzysk jest straszny a każdy pracownik zarabia inaczej mimo że odwala taką samą robotę, dino to dno
czesioo
3 lata temu
Czas na ustawę zamykającą stacje benzynowe w niedziele wolne. Niech sobie automaty zamontują takie jak w Niemczech 20 lat temu. Zostanie rozwiązany problem nieuczciwej konkurencji.
MaG
3 lata temu
To po uj im koncesja? Liczyłem, że postawią stację u mnie na wsi.
bEsbNeGb