Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Do Donalda Tuska z PO, wicemarszałka Sejmu: Jaka jest szansa na samorozwiązanie Sejmu?

0
Podziel się
Do Donalda Tuska z PO, wicemarszałka Sejmu: Jaka jest szansa na samorozwiązanie Sejmu?
bCZtGMSZ

Money.pl: Jaka będzie decyzja Sejmu w sprawie samorozwiązania?
Donald Tusk: Wszystko wskazuje na to, że Sejm głosami SLD będzie trwał dalej. Tak wnioskuję po spokojnej i zadowolonej minie szefa klubu SLD. Najwyraźniej kamień z serca im spadł: stracą honor, ale nie stracą diet i dlatego chyba nie ma co liczyć na przełom w tym głosowaniu. Ten nieudany Sejm będzie trwał dalej.

Money.pl: SLD złamie więc słowo dane rok temu premierowi Belce?
D.T.: Złamali tu słowo politycy lewicy od prezydenta, przez premiera Millera, premiera Belkę, marszałka Cimoszewicza i także poszczególni posłowie SLD. Mi się nie chce wnikać w to, kiedy i który z tych polityków zmieniał zdanie. Od dwóch lat wiedzieliśmy jedno, że raz na jakiś czas SLD i liderzy od prezydenta Kwaśniewskiego począwszy, obiecywali, gdy mieli kłopoty, szybsze wybory. A kiedy kłopoty się kończyły – zapominali o tej obietnicy. Odpowiedzialność za to publiczne kłamstwo wobec milionów Polaków ponosi całe SLD i politycy związani z tym ugrupowaniem.

Money.pl: Gospodarka odczuje dalsze trwanie parlamentu z premierem opozycjonistą?
D.T.: Nikt w Polsce już nie wie, kogo reprezentuje w sensie politycznym premier Marek Belka. Nie sądzę jednak, aby dalsze trwanie tego złego Sejmu wpłynęło w sposób dramatyczny na polska gospodarkę, bo ona na szczęście jest trochę niezależna od tego, co politycy w tym gmachu wymyślą. Przynajmniej w sprawach politycznych, bo gdyby to były sprawy gospodarcze, to można by się było obawiać. Dlatego nie sądzą, aby polska gospodarka zareagowała jakoś gwałtownie na decyzję SLD o tym, żeby ten Sejm trwał dalej.

bCZtGMTb

Pytała: Donata Wancel

bCZtGMTC
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)