Notowania

erm2
05.02.2009 08:27

Do ERM2 później? Rząd nie chce ryzykować

Jeśli złoty będzie zagrożony, data wejścia do przedsionka strefy euro zostanie przesunięta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

Jeśli się okaże, że wejście do systemu ERM2 będzie się wiązało z ryzykiem dla polskiej waluty lub dla polskiego systemu finansowego, to termin ten może zostać przełożony - poinformował premierDonald Tusk.

_ - To nie jest kwestia wysokości kursu, tylko niestabilności rynku. Nie jestem doktrynerem, jeśli się okaże, że wiązałoby się to z jakimś ryzykiem dla polskiej waluty czy dla naszego systemu finansowego, to będziemy to przekładać _ - powiedział premier w środę w TVN24. Intencją rządu jest przyjęcie euro 1 stycznia 2012 roku.

Premier pytany, czy powinno się przeprowadzić interwencję na rynku walutowym powiedział, że _ interwencja dzisiaj mogłaby doprowadzić do skutków odwrotnych . Na dziś wszyscy przestrzegają przed pochopnymi działaniami _ - powiedział.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: erm2, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz